وقوع ۳ حادثه طی ۷ ساعت/ خسارت مالی سنگین در آتش‌سوزی کارگاه کفاشی

دی 16, 1395
وقوع ۳ حادثه طی ۷ ساعت/ خسارت مالی سنگین در آتش‌سوزی کارگاه کفاشی

کاسپین24- سخنگوی سازمان آتش‌نشانی از وقوع ۳ حادثه طی ۷ ساعت خبر داد.

به گزارش کاسپین24; جلال ملکی اظهار داشت: در ساعت 1:35 دقیقه بامداد امروز وقوع یک فقره آتش‌سوزی در یک کارگاه کفاشی در بزرگراه آزادگان اعلام می‌شود. 

وی افزود: با توجه به اینکه این آتش‌سوزی در محدوده چهاردانگه بوده، دو ایستگاه به محل حادثه اعزام می‌شوند.

وی افزود: محل وقوع حادثه یک گاراژ با 3 کارگاه 250متری بود که یکی از این کارگاه‌ها مختص تولید کفش و کتانی بود. 

ملکی با بیان اینکه محل حادثه مسقف و مملو از مواد اولیه تولید کفش همچون تینر و چرم در حجم زیاد بود، افزود: در کنار کارگاه کفاشی، یک کارگاه ام‌دی‌اف وجود داشت که هر لحظه امکان آتش گرفتن آن وجود داشت، چرا که آتش در کارگاه کفاشی کاملاً شعله‌ور شده بود. 

وی ادامه داد: با اقدام به موقع مأموران آتش‌نشانی و کنترل آتش، اطفاء حریق در ساعت 3:2 دقیقه بامداد به پایان رسید، اما این حادثه خسارت مالی زیادی برجای گذشت، خوشبختانه خسارت جانی نداشتیم.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی در خصوص حادثه دوم گفت: در ساعت 3:10 بامداد وقوع یک گازگرفتگی در یک ساختمان مسکونی در خیابان دوم نیروهوایی اعلام و بلافاصله ایستگاه 31 به محل اعزام شد. پس از حضور مأموران آتش نشانی مشخص شد که در طبقه سوم یک ساختمان قدیمی نشت گاز اتفاق افتاده و یک آقا و خانم 40 ساله با یک دختر و پسر 3 و 4 ساله دچار مصدومیت شدند که خوشبختانه با حضور به موقع آتش‌نشان‌ها و همسایه‌ها این حادثه هم خسارت جانی به دنبال نداشت. 

ملکی تصریح کرد: با حضور کارشناسان آتش‌نشانی، علت حادثه جدا شدن دودکش بخاری از دهانه دیوار اعلام شد، بنابراین لازم است که شهروندان هر چند روز یکبار محل اتصالات را چک کنند. 

ملکی با اشاره به حادثه سوم در ساعت 7:12 دقیقه صبح گفت: صبح امروز وقوع یک آتش‌سوزی در یک ساختمان مسکونی در نبرد جنوبی به ما اعلام شد که بلافاصله 3 ایستگاه به محل اعزام شدند، محل حادثه یک خانه 2 طبقه بود که در پارکینگ آن 3 دستگاه خودروی پراید، ال‌90 و 405 و مقدار زیادی انواع ضایعات وجود داشت. 

ملکی ادامه داد: ضایعات آتش گرفته بود و هر لحظه امکان رسیدن آتش به سمت ماشین‌ها وجود داشت که خوشبختانه با اقدام به موقع مأمورین آتش‌نشانی اطفاء حریق صورت گرفت و در ساعت 8:49 دقیقه مأموریت ما خاتمه یافت.