پنجمین جشنواره تحقیقاتی طبری و تجلیل از پژوهشگران برتر مازندران برگزار شد

دی 18, 1395
پنجمین جشنواره تحقیقاتی طبری و تجلیل از پژوهشگران برتر مازندران برگزار شد

کاسپین24/معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران از برگزاری پنجمین جشنواره تحقیقاتی طبری و تجلیل از پژوهشگران برتر در استان خبرداد.به گزارش ایسنا مازندران، احمد علی عنایتی در پنجمین جشنواره تحقیقاتی طبری و تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه های علوم پزشکی منطقه یک کشور که امروز صبح در محل تالار مجتمع پیامبر اعظم (ص)برگزار شد، با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سال جاری رتبه نخست تیپ دوم را در جشنواره رازی به دست آورد ،گفت: ارزیابی در جشنواره رازی سخت تر و کیفی تر صورت می گیرد.

وی با اشاره به اینکه ۷۶۰ مقاله علمی در سال جاری چاپ شد، افزود: از این تعداد مقالات ۵۷۵مورد در ایندکس ۱و ۲ نهادینه شد.

عنایتی بیان کرد: ۵۴مقاله در مجلات Q1و ۴۵ مقاله با همکاری های بین المللی به چاپ رسید.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه رتبه نخست در زیرساخت های پژوهشی و نیروی انسانی را به دست آوردیم، گفت: بیش از ۵۵ درصد تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی در بخش بالینی است.

وی با اشاره به رتبه نخست دانشجویان علوم پزشکی مازندران در شاخص تحقیقات دانشجویی، افزود: گسترش شرکت های دانش بنیان با مشارکت اعضای هیأت علمی دانشگاه از فعالیت های بخش تحقیقات و فناوری است.

عنایتی اضافه کرد: مرکز تحقیقات کوهورت نقش بین المللی دارد و در حال حاضر آزمون های سطح بالایی در دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار می شود.