راه اندازی پیامک 110 در پلیس مازندران

دی 19, 1395
راه اندازی پیامک 110 در پلیس مازندران

کاسپین24/معاون عملیات فرماندهی انتظامی مازندران راه اندازی مجدد سامانه پیام کوتاه 110 فوریت های پلیسی در معاونت عملیات استان خبرداد.به گزارش ایسنا مازندران، ناصرعلی صفرپور گفت: امروزه امنیت یک نیاز اولیه برای زندگی اجتماعی و جزء مهمی از حقوق شهروندی و از مهم ترین وظایف و تکالیف حکومت ها و دولت ها محسوب می شود که برای ایجاد آن باید برنامه پیشگیری از جرم را نیزمدنظر قرار داد.

معاون عملیات فرماندهی انتظامی استان مازندران، افزود: امنیت پدیده ای است که بر همه ابعاد زندگی فردی و اجتماعی انسان ها تأثیر می گذارد و از طریق آن انجام هرگونه کنش و واکنش در عرصه ی حیات فردی و اجتماعی امکان پذیر خواهد بود.

صفرپور، خاطرنشان کرد: یکی از مهم ترین اهداف نیروی انتظامی ایجاد امنیتی پایدار با استفاده از مشارکت های مردم و سایر سازمان ها و نهادهای اجتماعی است که برای دستیابی به این امر مهم و تحقق شعار پلیس پاسخگو مرکز فوریت های پلیسی 110 در ناجا تشکیل شد.

وی دریافت و تجزیه و تحلیل درخواست های انتظامی،اطلاعاتی و امنیتی شهروندان در بازه زمانی کوتاه به منظور اتخاذ تاکتیک های مناسب برای پیشگیری از جرم و کاهش آن را از دیگر اهداف نیروی انتظامی در راه اندازی مرکز فوریت های پلیسی 110 در ناجا عنوان کرد و افزود: بیش از 444 هزار و 441 تماس به دو صورت حضوری و تلفنی با مرکز فوریت های پلیسی 110 در سطح استان طی سال جاری انجام شد.

صفرپور با اشاره به این که 54 درصد این تماس ها عملیاتی بوده است، گفت: 35 درصد این تماس ها دریافت مشاوره و راهنمایی از پلیس و 11 درصد از آنها تماس های غیر قابل رسیدگی بوده است.

صفرپور از رضایمندی 96درصدی مردم از خدمات فوریت های پلیسی110در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: مشارکت مردم با نیروی انتظامی منجر به افزایش احساس امنیت، توسعه امنیت پایدار و پیشرفت جامعه در تمامی زمینه های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی خواهد شد.

صفرپور با اشاره به راه اندازی مجدد سامانه پیام کوتاه 110 فوریت های پلیسی در معاونت عملیات، با هدف تحقق شعار پلیس پاسخگو بوده است، گفت:  این سامانه برای ارائه خدمات مناسب به شهروندان در جهت تامین امنیت اجتماعی و به منظور سهولت در برقراری ارتباط شهروندان با این سامانه پیامکی، راه اندازی شد و شهروندان می توانند، با ارسال پیامک درخواست  خود از پلیس را اعلام کنند.

معاون عملیات فرماندهی انتظامی استان مازندران، گفت: سامانه پیامک 110 بصورت 24ساعته آماده دریافت درخواست های انتظامی،اطلاعاتی و امنیتی شما عزیزان است.

صفرپور اظهار کرد: پلیس از طریق تلفن و پیامک 110 به صورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات به شهروندان است و این سامانه آسانترین پل ارتباطی مردم با نیروی انتظامی است.