• سردارمیرفیضی:

اجرای طرح سراسری مبارزه با کالای قاچاق در مازندران

دی 19, 1395
اجرای طرح سراسری مبارزه با کالای قاچاق در مازندران

کاسپین24/فرمانده انتظامی مازندران از کشف 11میلیارد و 141 میلیون ریالی کالای قاچاق طی 20 روز گذشته از دی ماه سال جاری در سطح استان خبر داد.پایگاه خبری کاسپین24؛سید محمود میرفیضی افزود: در راستای مقابله بی امان با قاچاق کالا و ارز در استان و در جهت تحقق شعار "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" و حمایت از تولیدات داخلی، این فرماندهی با استفاده از همه ظرفیت ها و امکانات، طرح های مقابله با قاچاق کالا و ارز را در دستور کار قرار داده است.

وی تصریح کرد: طرح سراسری مبارزه با قاچاق کالا وارز با اولویت کالاهای گمرکی، دخانی، ترانزیتی و فرآورده های شیلاتی، کالاهای تعزیراتی با هدف ناامن ساختن بستر ارتکاب جرم در دی ماه سال جاری در سطح استان به مرحله اجرا درآمد.

فرمانده انتظامی مازندران ، خاطر نشان کرد: ماموران پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز این فرماندهی با حساسیت، پیگیری و رصد قاچاقچیان و در راستای ماموریت های محوله، با اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات گسترده پلیسی، انبارها و محل دپو کالای قاچاق را شناسایی کردند.

میرفیضی، گفت: کشف بیش از 51 هزار نخ سیگار قاچاق، 313 قلم انواع لوازم خانگی ، 475 ثوب البسه قاچاق، 30 قطعه لوازم خودرو، 557 ودستگاه لوازم برقی، یک هزار و 165 عدد داروهای غیرمجاز و 2 دستگاه خودرو و به همراه یک دستگاه موتور سیکلت با حجم سنگین از جمله کشفیات کالای قاچاق بوده است.

فرمانده انتظامی استان مازندران ارزش ریالی کشفیات کالای قاچاق طی 20 روز گذشته در دی ماه سال جاری را بیش از 11میلیارد و 141 میلیون ریال اعلام کرد و افزود: در این ارتباط متهمان به قاچاق کالا شناسایی و دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی مازندران، با تاکید بر استمرار طرح مقابله با قاچاق کالا و ارز، از فعالیت گسترده قرارگاه مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استان با همکاری همه عوامل انتظامی و امنیتی استان خبر داد  و افزود: نقش مردم و دستگاه های دولتی و غیردولتی در همکاری با پلیس برای مقابله با قاچاق کالا، نقش سازنده ای است.

وی عدم خرید کالای بی کیفیت خارجی قاچاق در بازار و حمایت از تولیدات داخلی را در پیشگیری از قاچاق کالامهم دانست و تاکید کرد: تحقق شعار " اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" نیاز به عزم همگانی دارد.