• سردارمیرفیضی:

کشف 79 درصد جرایم رایانه ای در مازندران

دی 23, 1395
کشف 79 درصد جرایم رایانه ای در مازندران

کاسپین24/فرمانده انتظامی مازندران با اشاره به کشف بیش از 79 درصدی جرایم رایانه ای در استان، گفت: برداشت غیرمجاز از حساب بانکی، هتک حیثت و نشر اکاذیب و کلاهبرداری های اینترنتی را از جمله جرایم شایع در سطح استان است.

 

به گزارش خبرنگار کاسپین24 از ساری؛سید محمود میرفیضی" در جمع معاونان و روسای پلیس های تخصصی با اشاره به تهدیدات و آسیب های اجتماعی فضای مجازی، بر مقابله با این تهدیدات تاکید کرد و افزود: باید با اطلاع رسانی و آگاه سازی عمومی و استفاده از همه ظرفیت های درون و برون سازمانی با این تهدیدات و آسیب ها مقابله کرد.

وی برگزاری جلسات آموزش همگانی و استفاده از ظرفیت رسانه های گروهی را در راستای آگاه سازی عمومی و افزایش سواد رسانه ای افراد در مواجه با این تهدیدات مهم برشمرد و خاطرنشان کرد: آشنایی افراد با تهدیدات و آسیب های فضای مجازی نقش موثری در کاهش جرایم در این فضا دارد.

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به کشف بیش از 79 درصدی جرایم رایانه ای در استان، افزود:برداشت غیرمجاز از حساب بانکی، هتک حیثت و نشر اکاذیب و کلاهبرداری های اینترنتی را از جمله جرایم شایع در سطح استان است.

میرفیضی به نقش خانواده ها در مراقبت از فرزندان در فضای مجازی اشاره کرد و افزود:خانواده ها باید ضمن آشنایی با فضا مجازی، تهدیدات و آسیب ها، همواره مراقب فرزندان خود باشند تا در دام افراد شیاد و مجرمان قرار نگیرند.

وی با تاکید بر بهره گیری هوشمندانه از ظرفیت و بسترهای نوین رسانه ای در عصر انقلاب اطلاع رسانی، گفت: باید از این ظرفیت ایجاد شده در راستای افزایش سرمایه اجتماعی و ارتقای منزلت اجتماعی پلیس استفاده کرد.

میرفیضی مقابله با عملیات روانی دشمن و استفاده درست از بسترهای نوین رسانه ای را در تقویت سرمایه اجتماعی پلیس و افزایش منزلت اجتماعی مهم دانست و افزود: نقش سازمان ها و نهاد های فرهنگی و اجتماعی در همکاری و تعامل با پلیس برای تولید محتوا از اهمیت بسزایی برخوردار است.