بخشدار لاریجان خبر داد

گازرسانی سه روستای لاریجان در هفته دولت

دوشنبه , 30 مرداد 1396پرنیت خبر
گازرسانی سه روستای لاریجان در هفته دولت

کاسپین24/بخشدار لاریجان با اشاره به مکاتبات وزارت کشور بر واگذاری امامزاده به مازندران از بهره‌برداری گازرسانی به سه ییلاق لاریجان در هفته دولت امسال خبر داد.‌

به گزارش کاسپین24؛رضا مقدم عصر امروز در نشستی خبری با بیان اینکه خبرنگاری شغلی که خانواده‌های خود را فراموش می‌کنند و زبان گویای مدیران به مردم هستند، اظهار داشت: آنها مشکلات اجتماعی را جستجو و مسایل جامعه را درک می‌کنند؛ نمی‌توانند بی‌تفاوت باشد و به جنگ کاستی های یک جامعه می‌روند.

وی افزود: تجلیل و تقدیر از آنها نباید اختصاص به روز 17 مرداد یابد بلکه همه روز به نام آنهاست زیرا خبرنگاران چشم بینای مدیران و گوش شنوای مردم هستند.

مقدم با اشاره به اینکه لاریجان دارای هزار و 750 مترمربع و به طول 70 کیلومتر به‌عنوان استراتژی‌ترین بخش مازندران است و در جایگاه استان های قم، البرز و کهکیلویه و بویراحمد قرار می‌گیرد، تصریح کرد: این بخش دارای 27 دهیاری دو شهرداری با 75 روستا و منطقه ییلاقی است.

بخشدار لاریجان ادامه داد: طی حضور در این بخش سعی شده به رفع نیازها و خواسته‌های مردم گام برداشته شود که با وجود مشکلات اقتصادی و تحریم نتوانستیم به لحاظ گردشگری تحول اساسی ایجاد کنیم و این بخش به حالت سنتی باقی بماند.

وی با اعلام اینکه لاریجان بر جذب و ورود سرمایه‌گذاران اعلام آمادگی می کند، بیان کرد: زمستان 95 با وجود بارش های فراوان مسدودی هیچ راه روستایی مواجه نشدیم و تامین سوخت برای روستاییان صورت گرفت.

مقدم با بیان اینکه تاکنون آسفالت 60 کیلومتر، تقویت شبکه برق، رفع مشکل آب شرب با لوله‌گذاری 80 کیلومتر، احداث منبع آب در برخی روستاها دستور کار قرار گرفت، گفت: اجرای زیرساخت‌ها و طرح هادی، احداث پارک و بوستان روستایی و نصب دوربین و پایش تصویری به منظور افزایش ضریب امنیت در حال انجام است.

بهره‌برداری گازرسانی سه ییلاق لاریجان در هفته دولت

وی با اشاره به لوله‌گذاری گاز در حال اجرای 13 روستای این بخش خبر داد و گفت: با توجه انتقال این لوله از جنوب بخش یعنی شهریار به سمت دماوند، دشت مشا، امامزاده هاشم به رینه و شکایاتی به دیوان عدالت و پیگیری‌های نماینده این پروژه در دست اقدام و هفته دولت بهره‌مندی سه روستای نوا، نیاک و ایرا با 3.5 میلیارد تومان افتتاح می‌شود.

بخشدار لاریجان درباره  امام زاده هاشم(ع) بیان کرد: براساس ماده 14 تقسیمات کشوری مکاتبات مبنی بر لازم از سوی وزارت کشور با اوقاف کشور به استانداران تهران و مازمدران صورت گرفته تا طبق تقسیمات کشوری این امام زاده همچنان برای آمل و استان مازندران است.

وی اضافه کرد: به منظور ایجاد اشتغال با تاکیدات مقام معظم رهبری سعی شده با حمایت‌های واحدهای تولیدی و لبنی در این بخش در کنار حفظ اشتغال، ایجاد شغل نیز فراهم شود.

مقدم با اشاره بر مسدود شدن محور هراز، یادآور شد: با توجه به شغل مردم این بخش بر محصولات دامی و باغی مسدود شدن محور هراز در ایام تابستان موجبی بر راکد شدن اقتصاد و جلوگیری از درآمد مردم لاریجان می‌شد که با پیگیری‌های نماینده مردم و رایزنی وزارت راه پیمانکاران محور فعالیت خود را به شب بکشانند و روزها هراز باز باشد که هم اکنون این کار انجام می شود.

وی خاطرنشان کرد: درمانگاه وانا با 13 تختخواب منتظر تامین اعتبار برای تجهیز آن هستیم که با تصمیم‌گیری دانشگاه علوم پزشکی مازندران بر 1.5 میلیارد تومان اعتبار تلاش می شود تا قبل از دهه فجر به بهره‌برداری برسد.

در پایان این نشست پس از تجلیل خبرنگاران از پروژه‌های بخش لاریجان و مناطق گردشگری بازدید صورت گرفت./تسنیم

آخرین اخبار

مرثیه ای برای مرگ تالاب‌های مازندران

تاکنون بیش از 17 میلیارد تومان برای مجتمع فرهنگی کردان ساری هزینه شد

طمع به نمایندگی مجلس در نشست های صنعتی یک مدیر

مهندس مخبری برترین انبوه ساز کشور شد

به مشکلات صنعتگران آملی توجه شود

مصدومیت 13هزار نفر بر اثر حوادث رانندگی در مازندران

۷۴۸ پروژه عمرانی طی چهار سال در آمل بهره برداری شد

مسئولیت پذیری در مدیریت جدی گرفته شود

تغییر کاربری زمین کشاورزی با مجوز دولتی!

آیا شورای شهر حقوق شهروندی را رعایت می کنند؟

پرواز سیمرغ فجر در آسمان فرهنگ و هنر مازندران

چرتکه در والیبال!

آقای مدیرکل اگر وقت شد "شکل شاه" را دریابید!

هشتگ به وزیر: ورزشگاه می خواهیم

پایان چرت زمستانی آقای معاون استاندار!

خداحافظی با صنعت قدیمی مازندران/ چرم سازان لوله ساز می شوند

ردپای نور چشمی‌ها در حیاط خلوت «شرکت‌های کشت و صنعت کارون»

بازنشستگان باید از سیستم خارج شوند

دانشگاه ها موتورهای رشد اقتصادی جوامع

۴۰ سال اقتدارملی با حضور حداکثری در راهپیمایی ۲۲ بهمن