گزارش ویژه/

بایکوت گلادیاتورها در تصاحب کرسی شهرداری آمل

چهارشنبه , 5 مهر 1396پرنیت خبر
بایکوت گلادیاتورها در تصاحب کرسی شهرداری آمل

کاسپین24/بایکوت گلادیاتورها در تصاحب کرسی شهرداری آمل.‌

به گزارش کاسپین24؛یکی از اصلی‌ترین وظایف شورای هر شهری پس از روی کار آمدن، انتخاب شهردار اصلح است اما در شهر آمل در دوره شورای پنجم نبردی مابین دوجناح شورای این شهربرای به کرسی نشاندن گزینه های مورد نظرصورت گرفت که بی شباهت به دوئل در فیلمهای وسترن نبود.
در دوره چهارم اعضای شورای شهر آمل 13نفره بود اما در دوره پنجم حسب قوانین جاریه این تعداد از13نفر به9نفر کاهش یافت و همین عاملی شد تا از آن تیم13نفره تنها4نفر موفق به راه یافتن به دوره پنجم شورا باشند.
اما مهمترین ویژگی دوره پنجم در مقایسه با دوره چهارم شورای شهر آمل تغییر شاخص سنی افراد منتخب بود،آمارها حاکی از آن است که ترازوی سنی به سمت جوان گرایی سوق پیدا کرده و این یعنی در شاخصهای انتخاباتی مردم تغییراتی اساسی صورت گرفته و نیاز به جوانگرایی،ایده نو و جوان در آراء این دوره به وضوح مشخص است.
ولی این شورای9نفره از همان بدو ورود به دو جناح 4 و 5نفره تقسیم شدند.جناح چهار نفره متشکل از محمدمحمدی رییس سابق فرهنگ و دارشاد اسلامی آمل،فرزین محمودی پاتی،مسعود تسلیمی  و قاسم رسولی که 3گزینه اول مورد حمایت شورای هماهنگی اصلاح طلبان شهرآمل بودند.شورایی که با قدمت چندین ساله اش نتوانسته درهیچ جریان سیاسی شهر آمل تاثیرگذارباشد،اما با تمام قوا تلاش کردند تا این3گزینه وارد شورای شهرشوند تا مطامع آنها شاید از این طریق تامین گردد و اقبال هرچندکم سویی پیدا کنند.
گروه4نفره شورا که برای بستن هیئت رئیسه خود را به 5نفر رساندند از همان ابتدا سیل خواسته های خود را آغاز کردند و همین جناح بندی ها منجرشد تا تیم 5 نفره به سرپرستی محمودی پاتی مخفیانه و بدون حضور آن 4نفر،طی جلساتی هیئت رئیسه مطلوب خود را معین کنند،که گروه 4نفره  با اطلاع از این امر نامتعارف و غیر اخلاقی ،این اعضا را به چالش کشیده و برای تحلیف در جلسه حضور نمیابند .بار دیگر نیز پس از ناکام ماندن جلسه تحلیف سعی می شود این نشست برقرارگردد که بازهم با عدم حضور 4نفر ملغی می شود تا اینکه در سومین جلسه تحلیف اعضای شورای شهر با حداکثر6نفر شفیع زاده بعنوان رییس و محمد محمدی بعنوان نایب رییس انتخاب می شوند و با این حکم جنجال بزرگتری بر سر انتخاب شهردار شهر آمل در بین اعضا آغاز می شود.
چرا که شهردار آمل یعنی احمد امیرسلیمانی به دلایل شخصی و لج و لجبازیهای گذشته  فرزین محمودی پاتی،محمدمحمدی و مسعود تسلیمی بایکوت شده بود؛زیرا این 3عضو شورای شهرآمل همواره و بی هیچ گفتمان منطقی خواستاربرکناری امیرسلیمانی بودند .
این سه عضو که در ادامه قاسم رسولی را نیز با خود همکلام کرده و با حسن یحیی پور شهردار سابق ایزدشهر،حسین علیزاده شهردار اسبق آمل و رمضان زاده سرپرست اسبق شهرداری برای براندازی امیرسلیمانی لوای مخالفت خواهی و پروژه عبور از امیرسلیمانی را علم می کنند در همین احوالات یکی از طیفهای قوی سیاسی آمل  نیز برای روی کار آمدن گزینه مطلوب خود یعنی حسن یحیی پور با این افراد هم قدم می شود و امیرسلیمانی می ماند و گلادیاتورهایی که به خونش تشنه اند...
جناح 5نفره عضو شورای شهر با دیدن این  اوضاع قمردرعقرب با همدلی،وحدت،احترام به رای مردم و جریانات سیاسی به دلیل 7سال خدمت صادقانه و ارائه خدمات گسترده احمد امیرسلیمانی تمام قد به حمایت از وی اقدام می کنند و در این دوئل سخت احمد امیرسلیمانی موفق می شود با کسب ۵ رای،گلادیاتورها را بایکوت و بار دیگر برکرسی شهرداری آمل تکیه بزند.
ولی چیزی که این میان نگران کننده است،این بوده که محمودی پاتی که روزی مدعی تخصص گرایی و خدمت به مردم بود،در روز جلسه انتخاب شهردار و پس از انتخاب امیرسلیمانی صورتجلسه حاضرین را با کمال بی شرمی پاره کرده و از جلسه خارج می شود.
این در حالی است که پس از انتخاب شهردار آمل محمد محمدی،قاسم رسولی و مسعود تسلیمی از وحدت و همدلی میان اعضای شورای پنجم و شهرداری  بعد از حضور احمد امیرسلیمانی خبر داده اند.

 

آخرین اخبار

ارسال 4 هزار و 632 اثر به جشنواره ملی شعر نیما

مربی کروات جای نکونام را گرفت

خودتقدیری مدیران

آزادسازی 200 هکتار از اراضی ملی در مازندران

کشورهای غربی چراغ جادوی جوانان نخبه

حکایت زنانی که مردانه زندگی می‌گذرانند

چرا صدای مسؤولان و نمایندگان درنمی‌آید؟

از حساب و کتاب کارفرما تا صورت‌های سرخ‌شده کارگران

دستگیری کلاهبردار یک میلیارد ریالی در نور

وصیت به مال غیر به چه دلایلی باطل است؟

وظایف و اختیارات روزنامه رسمی طبق قانون چیست؟

شناسایی خانه تیمی و دستگیری ۳ نفر از مرتبطان یکی از گروهک‌های ضدانقلاب

وزیر اطلاعات قول داده دانشجویان بازداشتی قبل از شروع امتحانات آزاد شوند

موسسات حفاظتی و مراقبتی یکی از راهبرد های اصلی ارتقای امنیت عمومی

پلمب 44 واحد کارگاهی ناایمن در مازندران

مازندران می تواند بزرگترین صادرکننده نهال کشور باشد

فرمانداران جدید 3 شهرستان در مازندران معرفی شدند

خارج کردن باند استریل پس از 10 سال از بدن بیمار

اگر مسئولان ضعف‌ها را برطرف کنند آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند

موضوع محرمانگی در پیام رسان‌ها از بین رفته