"رپ" و "متال" جایی در عزاداری امام حسین (ع) ندارد

چهارشنبه , 5 مهر 1396پرنیت خبر
"رپ" و "متال" جایی در عزاداری امام حسین (ع) ندارد

کاسپین24/امام جمعه موقت قائم‌شهر گفت: "رپ" و "متال" جایی در عزاداری امام حسین (ع) ندارد.‌

به گزارش کاسپین24؛حجت الاسلام رجب حیدری در گفت‌و‌گو با ایسنا مازندران با بیان اینکه عزاداری باید در شان ائمه اطهار (ع) باشد اظهار کرد: آمریکا و دشمنان اسلام هزینه های زیادی برای تحریف ارزش های دینی مسلمانان پرداخت می کنند که عزاداری حسینی از آنها جدا نیست چرا که امریکا از عاشورا ضربه دیده و فرهنگ عاشورایی را بزرگترین دشمن خود می داند.

وی با بیان اینکه قمه‌زنی و کارهایی مانند این موارد اعمالی هستند که از سوی دشمنان به عنوان عزاداری در میان افکار برخی مردم جای باز کرده است، افزود: این رفتارها موجب می‌شود مذهب شیعه خشونت‌طلب شناخته شده اما مردم مسلمان با کمی تامل بدعت را از واقعیت جدا می‌کنند و مرتکب اعمال مغایر با شان عزاداری حسینی نمی شوند.

امام جمعه موقت قائم شهر در مورد نقش مداحان در محرم گفت: توجه به محتوای اشعار سروده شده در مدح عاشورا را مورد تاکید قرار می دهد و در وهله نخست اشعاری که در عزاداری‌های حسینی خوانده می‌شود باید علاوه بر نشان دادن مظلومیت حضرت سیدالشهدا(ع) و یارانش، بیانگر عزت نفس و شخصیت انسانی و الهی ایشان باشد.

حیدری با بیان اینکه رفتار و نوع عملکرد مداحان و مرثیه خوانان در پرهیز از بدعت ها موثر است، تصریح کرد: مداحان و مرثیه خوانان از خواندن روضه به سبک "رپ" و "متال" که تناسبی با مرثیه و عزاداری ندارد پرهیز کنند هرچند در میان برخی جوانان علاقه‌مندانی داشته باشد.

حیدری با بیان اینکه منبری ها و سخنرانان مذهبی نقش عمده ای در معرفت افزایی حسینی در میان دوستداران اهل بیت(ع) دارند، اظهار کرد: این اشخاص باید به توضیح و تحلیل وقایع جریان عاشورا بپردازند بنابراین برای معرفت افزایی عاشورا و بهره برداری آن برای تعالی جامعه، منبری های باسواد و اهل مطالعه بیشترین نقش را بر عهده دارند.

وی افزود: عزاداران حسینی در مجالس عزا تنها به عزاداری و روضه خوانی کفایت نکنند و از حضور علمای اسلام پیش از آغاز مراسم عزاداری بهره مند شوند و آلات موسیقی نیز در میان هیئت ها و دستجات عزاداری جایی ندارد.

امام جمعه موقت قائم‌شهر تصریح کرد: مداحان و شاعران در نزد خداوند متعال از جایگاه رفیعی بر خوردارند، در محتوای اشعار خود دقت بیشتری داشته و از اشعار انقلابی و حماسی بیشتر استفاده کنند چون امام حسین(ع) قیام کرد و برای شهید شدن به کربلا نرفته است و اشعار باید دارای پیام حسینی باشد در عین حالی که شور ایجاد کرده و در جذب جوانان نیز تاثیرگذار باشد.

آخرین اخبار

سینا قربانی گفت:رسالتم با رویه این شورای شهر در تضاد است/عده ای فقط به فکر لابی هستند

موضوع اتصال متروی تهران به آمل به صورت جدی پیگیری می شود

شتاب مدیران برای شکایت از رسانه‌ها/جهاد دانشگاهی بی برنامه مدعی شد!

تکرار تلخ چه‌کنم چه‌کنم‌های باغداران در زمان فروش

اشرافی‌گری ارتجاع و حرکات ضدانقلابی است

عبدالله رضیان رئیس جدید مجمع نمایندگان مازندران شد

مرثیه ای برای مرگ تالاب‌های مازندران

تاکنون بیش از 17 میلیارد تومان برای مجتمع فرهنگی کردان ساری هزینه شد

طمع به نمایندگی مجلس در نشست های صنعتی یک مدیر

مهندس مخبری برترین انبوه ساز کشور شد

به مشکلات صنعتگران آملی توجه شود

مصدومیت 13هزار نفر بر اثر حوادث رانندگی در مازندران

۷۴۸ پروژه عمرانی طی چهار سال در آمل بهره برداری شد

مسئولیت پذیری در مدیریت جدی گرفته شود

تغییر کاربری زمین کشاورزی با مجوز دولتی!

آیا شورای شهر حقوق شهروندی را رعایت می کنند؟

پرواز سیمرغ فجر در آسمان فرهنگ و هنر مازندران

چرتکه در والیبال!

آقای مدیرکل اگر وقت شد "شکل شاه" را دریابید!

هشتگ به وزیر: ورزشگاه می خواهیم