گفتگو کاسپین24 با زوج رزمی کار مازندرانی/

همسرم بهترین مشوق فعالیتهای ورزشی ام است/نبودجایگاه ها براساس عملکرد در ورزش مازندران

دوشنبه , 10 مهر 1396پرنیت خبر
همسرم بهترین مشوق فعالیتهای ورزشی  ام است/نبودجایگاه ها براساس عملکرد در ورزش مازندران

کاسپین24/صدیقه دریایی و همسراش آرش قلندری زوج ورزشکاری هستند که پیوند مقدس شان پرشی برای ربودن افتخارات بیشتر و بالاتر گردید.‌

به گزارش خبرنگار کاسپین24؛صدیقه دریایی و همسراش آرش قلندری زوج ورزشکاری هستند که پیوند مقدس شان پرشی برای ربودن افتخارات بیشتر و بالاتر گردید.
صدیقه دریایی که اکنون عنوان بانوی اول ورزش مازندران را باخود یدک می کشد از سال 85 در کنار برادرانش که یکی کشتی گیر و دیگری ووشوکار بودند به ورزش رزمی روی آورده و اواخر همان سال به اردوی تیم ملی جوانان دعوت می شود.
در سال 88 با جوانان آسیا به کشور ماکائو اعزام شده و در آنجا این اولین طلای جهانی اش را شکار می کند.
می گوید:این طلا برایم بسیار با ارزش است زیرا توانستم نتیجه تلاش هایم را ببینم ، لحظاتی که در سکوی اول می ایستی و مدال طلا را بر گردنت حس می کنی حس وصف ناشدنی دارد اینکه پرچم کشورت و سرود سرزمینت بخاطر تو و تلاشت در یک کشور بیگانه  به اهتزار دراید و خوانده شود حس غرور همراه با عزت برای وطن در وجودت طغیان می کند.
طلای جوانان آسیا 2009 ،طلای بزرگسالان آسیا ویتنام 2012 ،طلای  جهان 2015 ،طلای جام جهانی 2016 ،برنز آسیا در تایوان 2016 از دستاوردهای این بانوی ورزشکارمازندرانی است.
رمز موفقیت اش را تلاش مستمر و نهراسیدن از شکستها می داند و معتقد است: بسیاری از ورزشکاران با چند شکست ورزش را ترک می کنند و ادامه نمی دهند با چند سال کار مداوم آن نتیجه ای که می خواستند بدست نمی آوردند آن را رها می کنند در حالیکه نباید ناامید شد در مواقعی که از لحاظ روحی شرایط مناسبی نداشتم به مدت یک روز یا چند ساعت ناامید می شدم اما دست از تلاش برنداشتم و پشتکارم را از دست ندادم  .
تمام زندگی ام را برای ورزش گذاشتم از برنامه های تفریحی زیادی گذشتم ،از تحصیل ام عقب افتاده ام و روزهای زیادی که در جمع دوستانه و خانواده باید به دورهمی های شاد می پرداختم به تمرین سپری شد حتی در دوران نامزدی تفریح هایم در خصوص ورزش بود.
همسرش را بهترین مشوق و همراه می داند و می گوید: همسرم هم در زمانی که مربی ام بود و هم امروز مشوق ام برای ورزش بوده است و از این بابت خیلی کمک ام کرده تا بتوانم بهتر باشم .
11 سال در تیم ملی فعالیت دارم بسیاری از مربیان چینی از لحاظ تکنیکی قوی اند ،اما با روح و روان ورزشکار کار نمی کنند.همسرم بهترین مربی برایم بوده است که هم از لحاظ تاکنیک قابلیت خوبی دارد و هم به تقویت روحیات ورزشکاران می پردازد در کلاس او فقط فضای مثبت در جریان است و همیشه می گوید : همه طلایی هستید و هیچ کس از نه و جملات منفی نمی تواند استفاده کند و این باعث می شود آنچه در توان داریم را اجرا کنیم.
از مشکلات ووشو در مازندان گلایه ها دارد و معتقد است: در مازندران و شهرستان آمل آکادمی ووشو وجود ندارد ،فضای مناسب برای تمرین نیست و پیشبرد کارها با هزینه شخصی باید باشد که مشکل زیادی ایجاد می کند.
بسیاری از استان های کشور دارای آکادمی ووشو هستند اما متاسفانه در مازندران این آکادمی  وجود ندارد .فضای مناسبی برای ورزش بانوان ارائه نمی شود حتی برای تمرین این فضا موجود نیست و باید برای فعالیت ها به سالن های شخصی مراجعه کرد که با هزینه های زیادی همراه است.

صدیقه دریایی برای رسیدن به نقطه ای که ایستاده تلاش های زیادی کشیده است ، از خوشی های بی شماری گذشت تا لبخند شیرینی را بر دل سرزمین اش بنشاند . موانعی که شاید بسیاری را از ادامه راه منصرف می کرد اما او ایستاد و مبارزه اش را ناتمام نگذاشت اما شاید اگر همراهی مانند آرش قلندری در زندگی اش وارد نمی شد در سراشیبی مشکلات کم می آورد.
آرش قلندری مربی متبحری که با گذراندن دوره هایی در تایلند مهد موی تای جهان توانست مربیگری را به صورت حرفه ای شروع کند و شاگرانی چون حسن محمود زاده مقدم ،محمد رمضانی ،فاطمه ایزدی اولین بانوی مازندرانی عضو تیم ملی موی تای و بسیاری شاگردان دیگر را برای جامعه ورزش آموزش دهد.
قلندری می گوید: رشته موی تای در مازندران مانند رشته کشتی یا والیبال نیست که در کشور جایگاه خاصی داریم و سرآمد هستیم ،بلکه موی تای در حدود 10 سال فاقد مدال طلای جهانی در مازندران بود که امروز حسن محمودزاده به آن دست پیدا کرد چرا که فاقد عملکرد قوی در این رشته هستیم.
برنامه ریزی در ورزش مازندران وجود ندارد و ارزشمندی واولویت مندی در ورزش استان بی معنا بوده ،مربی های ماهر گوشه نشین شده اند و تنها دلیل نبودجایگاه ها براساس عملکرد در ورزش استان است.
مربی های زیادی در استان هستند که اگر سالنی در اختیار داشته باشند می توانند قهرمان های جهانی پرورش دهند در حالی که اگر بخواهد مربی برای احداث سالن و تجهیزات به هزینه شخصی بپردازد ناخواسته  وارد درآمد زایی و معقوله اقتصادی می شود و این به سطح فنی آسیب خواهد زد و ورزشکار لطمه می بیند ؛چرا که وقتی ورزشکاری قرار است قهرمان شود مربی باید از وقت اش و بسیاری از کارهای شخصی اش بگذرد تا بتوانند موثر باشد.
اگر سالنی در اختیار مربیان قرار داده شود تا دغدغه های مالی از دوششان کم شود می توانند بهتر عمل کنند و استعدادهای زیادی که مشکلات مالی اجازه فعالیت های ورزش را به آنها نمی دهد را حمایت کنند.

گفتگوی از سمانه قلی پور-کاسپین24

 

 

 

آخرین اخبار

مرثیه ای برای مرگ تالاب‌های مازندران

تاکنون بیش از 17 میلیارد تومان برای مجتمع فرهنگی کردان ساری هزینه شد

طمع به نمایندگی مجلس در نشست های صنعتی یک مدیر

مهندس مخبری برترین انبوه ساز کشور شد

به مشکلات صنعتگران آملی توجه شود

مصدومیت 13هزار نفر بر اثر حوادث رانندگی در مازندران

۷۴۸ پروژه عمرانی طی چهار سال در آمل بهره برداری شد

مسئولیت پذیری در مدیریت جدی گرفته شود

تغییر کاربری زمین کشاورزی با مجوز دولتی!

آیا شورای شهر حقوق شهروندی را رعایت می کنند؟

پرواز سیمرغ فجر در آسمان فرهنگ و هنر مازندران

چرتکه در والیبال!

آقای مدیرکل اگر وقت شد "شکل شاه" را دریابید!

هشتگ به وزیر: ورزشگاه می خواهیم

پایان چرت زمستانی آقای معاون استاندار!

خداحافظی با صنعت قدیمی مازندران/ چرم سازان لوله ساز می شوند

ردپای نور چشمی‌ها در حیاط خلوت «شرکت‌های کشت و صنعت کارون»

بازنشستگان باید از سیستم خارج شوند

دانشگاه ها موتورهای رشد اقتصادی جوامع

۴۰ سال اقتدارملی با حضور حداکثری در راهپیمایی ۲۲ بهمن