ماجرای آخرین سرنشین سقوط بالگرد شرکت نفت خزر

دوشنبه , 10 مهر 1396پرنیت خبر
ماجرای آخرین سرنشین سقوط بالگرد شرکت نفت خزر

کاسپین24/مدیر عملیات پشتیبانی سکوی نفتی ایران امیر کبیر گفت: پیدا شدن جسد "علی مرداسی" آخرین سرنشین حادثه سقوط بالگرد شرکت نفت خزر پس از گذشت 10 ماه معجزه خداوند بود.‌

به گزارش کاسپین24 به نقل از ایسنا؛یک فروند بالگرد نیروی هوافضای سپاه که در اختیار مأموریت‌های شرکت نفت خزر بود و ساعت 4:30 صبح 7 آذر 95 برای امدادرسانی به علی مرداسی از کارکنان شرکت نفت خزر که دچار عارضه قلبی شده بود به سکوی امیرکبیر اعزام شد اما پس از سوار کردن بیمار و پس از ۲۰ ثانیه پرواز، به سمت ساحل در حرکت بود که در ۲۰ کیلومتری بندر امیرآباد در دریا سقوط کرد.

این بالگرد 5 سرنشین داشت که لاشه بالگرد و جسد 4 سرنشین از کادر پروازی نیروی هوافضای سپاه در روزهای نخست پیدا شد و جست‌وجو‌ها برای یافتن جسد "علی مرداسی" آخرین سرنشین بالگرد در طی یک سال گذشته ادامه داشت و به شیلات و سازمان بنادر و صیادان نیز اعلام شد که هر شیء در آب دیدند بلافاصله به شرکت نفت خزر یا نیروی انتظامی خبر دهند.

علی صادقپور مدیر عملیات سکوی نفتی امیر کبیر در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: جسد "علی مرداسی" 48 ساله و اهل ایذه خوزستان که از کارکنان شرکت نفت خزر در سکوی نیمه شناور نفتی دریای بهشهر بود و در حادثه سقوط بالگرد در آذر سال گذشته جان باخت؛ پیدا شد.

وی افزود: عملیات جست و جو توسط بهترین غواصان 2 مرحله در سال گذشته و 2 بار در سال جاری انجام شد اما جسد "علی مرداسی" پیدا نشد که بالاخره ساعت 9 صبح روز 18 شهریور سال جاری مصادف با عید غدیر خم جسد "علی مرداسی" روی آب به حالت شناور درآمد و توسط صیادان بهشهری از آب گرفته شد و سریعا به پاسگاه نیروی انتظامی امیرآباد اعلام شد و به بندرامیرآباد انتقال پیدا کرد که در شناسایی اولیه جسد شناسایی نشد و سپس به پزشکی قانونی انتقال یافت.

مدیر عملیات سکوی نفتی امیر کبیر خاطرنشان کرد: ظرف مدت 24 ساعت شناسایی اولیه توسط دختر مرحوم مرداسی از طریق لباس، کفش، موبایل، دندان ایمپلنت و دیگر شواهد انجام شد و سپس همه اعضای خانواده مرحوم مرداسی در پزشکی قانونی حضور پیدا کرده و شناسایی کامل صورت گرفت و نیازی به انجام آزمایش "دی ان ای" نبود.

صادقپور گفت: از سکوی نفتی امیرکبیر تا ساحل 13 کیلومتر فاصله وجود دارد که بالگرد 3 کیلومتر جلوتر از سکوی نفتی سقوط کرد و جسد علی مرداسی 3 کیلومتر جلوتر از محل سقوط پیدا شد.

وی با تاکید بر اینکه معجزه خدا و دعاهای همسر مرحوم مرداسی بود که پس از 10 ماه جنازه تقریبا به صورت سالم و قابل تشخیص هویت در دریای بهشهر پیدا شد، تصریح کرد: تشییع جنازه مرحوم علی مرداسی آخرین سرنشین حادثه سقوط بالگرد سکوی نفتی امیر کبیر در دریای بهشهر پنجشنبه 23 شهریور در شهر ایذه استان خوزستان برگزار شد.

مدیر عملیات سکوی نفتی امیر کبیر در پایان از تلاش مجدانه سجادی فرماندار بهشهر و مدیران شرکت نفت خزر و ایران فجر در جهت پیدا کردن جسد علی مرداسی در طی یک سال گذشته و از همکاری خوب دادستانی بهشهر و پزشکی قانونی در جهت تسریع امور تشخیص هویت و تحویل جنازه به خانواده مرحوم مرداسی قدردانی کرد.

 

آخرین اخبار

سینا قربانی گفت:رسالتم با رویه این شورای شهر در تضاد است/عده ای فقط به فکر لابی هستند

موضوع اتصال متروی تهران به آمل به صورت جدی پیگیری می شود

شتاب مدیران برای شکایت از رسانه‌ها/جهاد دانشگاهی بی برنامه مدعی شد!

تکرار تلخ چه‌کنم چه‌کنم‌های باغداران در زمان فروش

اشرافی‌گری ارتجاع و حرکات ضدانقلابی است

عبدالله رضیان رئیس جدید مجمع نمایندگان مازندران شد

مرثیه ای برای مرگ تالاب‌های مازندران

تاکنون بیش از 17 میلیارد تومان برای مجتمع فرهنگی کردان ساری هزینه شد

طمع به نمایندگی مجلس در نشست های صنعتی یک مدیر

مهندس مخبری برترین انبوه ساز کشور شد

به مشکلات صنعتگران آملی توجه شود

مصدومیت 13هزار نفر بر اثر حوادث رانندگی در مازندران

۷۴۸ پروژه عمرانی طی چهار سال در آمل بهره برداری شد

مسئولیت پذیری در مدیریت جدی گرفته شود

تغییر کاربری زمین کشاورزی با مجوز دولتی!

آیا شورای شهر حقوق شهروندی را رعایت می کنند؟

پرواز سیمرغ فجر در آسمان فرهنگ و هنر مازندران

چرتکه در والیبال!

آقای مدیرکل اگر وقت شد "شکل شاه" را دریابید!

هشتگ به وزیر: ورزشگاه می خواهیم