رئیس موسسه انستیتوپاستور شمال کشور:

آمل میزبان متخصصین هاری 16کشور است

سه شنبه , 11 مهر 1396پرنیت خبر
آمل میزبان متخصصین هاری 16کشور است

کاسپین24/رئیس موسسه انستیتوپاستور شمال کشور گفت: آمل میزبان متخصصین هاری 16 کشور است.‌

به گزارش کاسپین24؛محسن آسوری در نشست خبری کارگاه بین المللی پایش و کنترل هاری در آمل با بیان اینکه کارگاه بین‌المللی هاری از روز یکشنبه 16مهرماه در آمل آغاز به کار می کند، اظهار کرد: در این کارگاه که از سال گذشته فراخوان آن در مرکز پایش و کنترل هاری ایران ارائه شد.

وی با اشاره به اینکه 68 نفر در سازمان بهداشت جهانی پذیرش شدند، تصریح کرد: از این تعداد در طول این هشت ماه کلاس‌های آموزشی متعدد برگزار شد و در نتیجه 22 نفر فراگیر از 16کشور دنیا در این همایش حضور دارند.

رئیس موسسه انستیتوپاستور شمال کشور با بیان اینکه فراگیران پس از گذراندن دوره های آموزش مجازی برای این همایش دعوت شدند، تصریح کرد: این فراگیران بزرگان هاری کشور خود محسوب می شوند و نیز هشت تا 10 نفر از اساتید کشور های مختلف حضور دارند و از کشورهای مهمان 6 نفر حضور فیزیکی ندارند و ویدئو کنفرانسی حاضر می شوند.

آسوری با اشاره به اینکه مدرک دوره آموزشی هاری را دانشگاه لوزان سویس ارائه می دهد، افزود: در این همایش اهدای مدال و دیپلم ها به شرکت کنندگان نیز در همایش صورت می گیرد.

رئیس موسسه انستیتوپاستور شمال کشور با اشاره به برنامه های این دوره آموزشی گفت: 7 روز کلاس تئوری و عملی در دانشگاه شمال برگزار و نیز دو روز نیز به صورت میدانی در منطقه امامزاده عبدالله واکسیناسیون سگ های گله و سگ های صاحب دار انجام می شود و سازمان بهداشت جهانی برنامه واکسیناسیون را انجام می دهد.

آسوری با بیان اینکه در تلاش هستیم بتوانیم مدلی را که از سال 91 در دشت سر آمل با کمک دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دانشگاه علوم پزشکی بابل، محیط زیست، دامپزشکی و نهادهای دیگر در کمپین آموزشی حضور دارند عملی شود، افزود: توانمند کردن مردم از قدم های کنترل هاری است یعنی اگر 70 درصد سگ های منطقه واکسن زده شوند هاری در آن منطقه حذف می شود و واکسن زدن سگ ها 90 درصد هزینه کمتری نسبت به انسان ها دارد از این رو این مدل در همایش هاری پیاده می شود.

وی با اشاره به اینکه مدل علمی کمپین آموزشی مردم در برابر هاری در کشورهای مختلف ارائه و از این رو در سال 2015 ایران میزبان شد، افزود: متخصصین هاری آذربایجان، بنگلادش، عراق، لیبی، فرانسه، مراکش، سوئیس، پاکستان، بوتان، تاجیکستان، تونس، آفریقای جنوبی، اسپانیا، کامبوج، کامرون و چاد در آمل حضور دارند.

وی با بیان اینکه رئیس سازمان بهداشت جهانی 5 روز مهمان آملی‌ها است، اظهار کرد: این همایش از 16 تا 27 مهرماه در آمل برگزار می شود./ایسنا

آخرین اخبار

ارسال 4 هزار و 632 اثر به جشنواره ملی شعر نیما

مربی کروات جای نکونام را گرفت

خودتقدیری مدیران

آزادسازی 200 هکتار از اراضی ملی در مازندران

کشورهای غربی چراغ جادوی جوانان نخبه

حکایت زنانی که مردانه زندگی می‌گذرانند

چرا صدای مسؤولان و نمایندگان درنمی‌آید؟

از حساب و کتاب کارفرما تا صورت‌های سرخ‌شده کارگران

دستگیری کلاهبردار یک میلیارد ریالی در نور

وصیت به مال غیر به چه دلایلی باطل است؟

وظایف و اختیارات روزنامه رسمی طبق قانون چیست؟

شناسایی خانه تیمی و دستگیری ۳ نفر از مرتبطان یکی از گروهک‌های ضدانقلاب

وزیر اطلاعات قول داده دانشجویان بازداشتی قبل از شروع امتحانات آزاد شوند

موسسات حفاظتی و مراقبتی یکی از راهبرد های اصلی ارتقای امنیت عمومی

پلمب 44 واحد کارگاهی ناایمن در مازندران

مازندران می تواند بزرگترین صادرکننده نهال کشور باشد

فرمانداران جدید 3 شهرستان در مازندران معرفی شدند

خارج کردن باند استریل پس از 10 سال از بدن بیمار

اگر مسئولان ضعف‌ها را برطرف کنند آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند

موضوع محرمانگی در پیام رسان‌ها از بین رفته