يادواره 33 شهيد سرافراز نيروگاه شهيد سليمي نكا برگزار شد

چهارشنبه , 12 مهر 1396پرنیت خبر
يادواره 33 شهيد سرافراز نيروگاه شهيد سليمي نكا برگزار شد

کاسپین24/ يادواره 33 شهيد سرافراز نيروگاه شهيد سليمي نكا برگزار شد.‌

به گزارش کاسپین24؛همزمان با ششمين روز محرم الحرام، سي امين يادواره 33 شهيد سرافراز نيروگاه شهيدسليمي نكا و مراسم گراميداشت ياد و خاطره 38 شهيد مدافع حرم استان مازندران، با شكوه خاصي برگزار شد
در اين مراسم كه جمع كثيري از پيشكسوتان عرصه جهاد و شهادت، خانواده هاي معظم شهدا، ايثارگران، مسئولين استاني و شهرستاني، فرماندهان نيروهاي نظامي و انتظامي و نيز نمايندگاني از صنعت آب و برق كشور حضور داشتند، مسئول روابط عمومي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي طي سخناني با اشاره به همزماني برگزاري مراسم يادواره شهداي نيروگاه با ايام سوگواري سالار شهيدان(ع) و هفته دفاع مقدس،  اظهار داشت: ما هرچه داريم از كربلا و عاشورا و از بركت خون شهداي انقلاب، دفاع مقدس و شهداي مدافع حرم است.
 سردار شريف انتقال فرهنگ شهدا به نسل جديد و تشريح و تبيين اوضاع كشور و ملت در دوران حكومت ستمشاهي و مشقاتي كه ملت ايران براي حفظ هويت اسلامي و انقلابي خود تحمل نموده را از وظايف پيشكسوتان و مطلعين دانست و افزود: جوانان ما از وقايع گذشته كشور اطلاعي ندارند و اين مسئوليت بر عهده ماست كه تاريخ و سرگذشت ملت ايران و مظالم حكومت ستمشاهي و اربابان آنها و همچنين مظلوميت مردم را در زمان جنگ تحميلي براي آنان بازگو كنيم تا قدر شهدا را بهتر بشناسند و بدانند كه چرا ما به دفاع مقدس و شهداي بسيجي خود افتخار ميكنيم و چرا اكنون مزار شهداي ما زيارتگاه مردم شده است.
 سخنگوي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي حماسه هاي شهدا و ايثارگران در دوران دفاع مقدس را برگرفته از متن فرهنگ عاشورا ارزيابي كرد و گفت: شهداي عزيز و رزمندگان و آزادگان ما با الهام از نهضت عاشورا براي همه عزت و افتخار آفريدند و خداوند را به اين نعمات شاكريم كه ملت ما به تأسي از راه سيدالشهدا و با رهبري بنيانگذار انقلاب اسلامي راه عزت و سربلندي را پيمودند و دوران دفاع مقدس به مقطع رشد و ترقي ملت تبديل شد و لذا مقام معظم رهبري هميشه به تداوم مسير شهدا توصيه و تأكيد دارند و ما نيز بايد قدردان اين زحمات و خدمات باشيم.
وي با اشاره به پيشرفت هاي تكنولوژي و فني كشور در عرصه هاي مختلف گفت: مردم و مسئولان و مقام معظم رهبري با دركي عميق از مقطع دفاع مقدس دائماً بر توانمندسازي و افزايش توان دفاعي و بازدارندگي كشور تأكيد دارند تا دشمنان جرأت طمع ورزي به مملكت و آرمانهاي ما را نداشته باشند كه بحمدالله اكنون به لطف خدا و به بركت خون شهدا و هدايت هاي دقيق مقام معظم رهبري، كشور به مرحله اي از توانمندي رسيده كه ديگر دشمن جرأت كوچكترين اقدامي برعليه ما ندارد.
 سردار شريف زانو زدن سربازان آمريكايي در مقابل نيروي دريايي سپاه را نمونه اي از تحقير نظامي آمريكا خواند و گفت: دشمنان به طمع تصرف خاك و با قصد تحقير، جنگ را بر ما تحميل كردند اما به لطف حضرت حق ملت ما با رشادت و شهامت و تقديم دويست هزار شهيد از آرمانهاي انقلاب به خوبي دفاع كرد و وجبي از سرزمين را از دست نداد و اين مسير پيشرفت همچنان ادامه دارد.
 وي همچنين به امنيت كامل كشور اشاره كرد و خاطرنشان ساخت: امروز ميتوانيم ادعا كنيم كه كشور ما با هشتاد ميليون جمعيت و با جغرافيايي وسيع امن ترين كشور دنيا است و عليرغم تلاش سرويسهاي اطلاعاتي دشمنان براي نفوذ به مرزهاي كشور، در مقابل تهاجم سازمان يافته به اركان قدرت در عرصه فرهنگي به خوبي ايستادگي نموديم.
در اين مراسم همچنين مديرعامل نيروگاه شهيدسليمي نكا، ضمن خير مقدم گويي به مهمانان و گراميداشت ايام سوگواري سالار شهيدان، هفته دفاع مقدس و ياد و خاطره ماندگار امام راحل(ره) و شهداي عزيز، بويژه شهـداي نيروگاه و شهداي مدافع حرم، به تبيين اهداف برگزاري يادواره شهدا پرداخت.
مهندس محسن نعمتي با بيان گوشه اي از رشادتها، فداكاريها و از جان گذشتگي هاي شهدا براي حفظ ارزشهاي اسلامي و نواميس اين مرز و بوم گفت: شهداي ما شاگردان و دلباختگان مكتب ولايت هستند و با شور و عشق سالار شهيدان در اين مسير پر افتخار، عارفانه سير و سلوك نمودند.
وي عزت، شرف، امنيت و آبروي ايران اسلامي را محصول خون پاك شهيدان دانست و با تأكيد بر ضرورت ترويج فرهنگ ايثار و شهادت و تداوم راه شهدا، گفت: يادواره شهدا بستري مناسب براي انتقال فرهنگ نوراني شهدا و نيز قدرشناسي از ايثارگري و تعظيم مقام شامخ آن عاشقان واصل و بازخواني و تبيين اهداف، سيره و آرمانهاي بلند آنان و همچنين آشناسازي جوانان با رشادتهاي اين دلاور مردان عرصه هاي جهاد و شهادت است.  
مهندس نعمتي همچنين با ستايش از رشادتهاي شهداي مدافع حرم افزود: شهداي دلاور مدافع حرم براي مبارزه با دشمن هميشگي اسلام و مسلمين و جلوگيري از خطر داعش و تكفيريهايي كه زاييده تفكر فتنه انگيز صهيونيستها و افكار شوم آمريكاييها هستند پا به ميدان مبارزه نهادند
و اگر استقامت اين بزرگ مردان نبود، امروز بايد شاهد سربريدن جوانان و قطعه قطعه شدن بدنهاي هموطنان خود در پايتخت و جاي جاي كشورمان بوديم و مصائب عظيمي بر ملت و مملكت ما وارد ميشد.
مديرعامل نيروگاه شهيدسليمي نكا با اشاره به هدفگذاري دشمن به ضربه زدن نظام جمهوري اسلامي ايران در عرصه هاي فرهنگي و اقتصادي، گفت: با شهداي خود پيمان ميبنديم كه با پيروي از فرامين ولايت فقيه و پيروي از راه شهيدان  و با عزمي راسخ بر توان و تخصص نيروهاي داخلي تكيه كنيم و با تحقق اقتصاد مقاومتي مورد انتظار مقام معظم رهبري و همچنين با تلاش در جهت ترويج فرهنگ ايثار و شهادت و انتقال فرهنگ اصيل شهدا به نسل جوان خود دشمن را در دستيابي به اهداف شومش ناكام بگذاريم.
وي در پايان ابراز اميدواري نمود كه با بصيرت انقلابي، هوشمندي و دشمن شناسي، همه ما بتوانيم از امانت و ميراث گرانبهاي شهدا و دستاوردهاي خون آنان به خوبي محافظت كنيم و مانع تحقق توطئه هاي دشمن شويم.
همچنين در اين مراسم ضمن تجليل از خانواده شهيد ناصر سليمي اولين شهيد نيروگاه شهيدسليمي نكا در جبهه هاي نبرد حق عليه باطل، با حضور سردار شريف، فرماندار شهرستان نكا، مديركل ثبت احوال مازندران، دادستان نكا، و جمعي ديگري از مسئولان، از سند هويتي اين شهيد والامقام رونمايي شد.     
در ابتداي این مراسم نماهنگي از شهداي مدافع حرم به نمايش گذاشته شد و عباس اكبرنژاد يكي از ذاكرين اهلبيت عصمت و طهارت(ع)، در مصائب سالار شهيدان و شهداي جاودان نهضت خونين عاشورا به روضه خواني و نوحه سرايي پرداخت.
همچنين در حاشيه اين مراسم نمایشگاههاي آثار رزمندگان و شهداي دفاع مقدس، شهداي گمنام، شهداي مدافع حرم، عفاف و حجاب، تجهيزات ساخت داخل نيروگاهي، ايمني وآتش نشاني، تصاوير بمبارانهاي نيروگاه و حضور همكاران در مراسم راهپيمايي پرشور اربعين حسيني برپا شد.
خاطر نشان ميشود كه نيروگاه شهيدسليمي در پانزده آذر 65 ، هفتم مهر 66 و چهارم خرداد 67 طي سه مرحله آماج شديدترين حملات دشمن بعثي قرار گرفت و در اين بمبارانها 25 نفر از كاركنان به فوز عظيم  شهادت نائل آمدند.
اين نيروگاه با احتساب شهداي جبهه هاي نبرد در مجموع 33 شهيد و بيش از 150 جانباز تقديم آرمانهاي مقدس انقلاب اسلامي نموده است.

 

آخرین اخبار

ارسال 4 هزار و 632 اثر به جشنواره ملی شعر نیما

مربی کروات جای نکونام را گرفت

خودتقدیری مدیران

آزادسازی 200 هکتار از اراضی ملی در مازندران

کشورهای غربی چراغ جادوی جوانان نخبه

حکایت زنانی که مردانه زندگی می‌گذرانند

چرا صدای مسؤولان و نمایندگان درنمی‌آید؟

از حساب و کتاب کارفرما تا صورت‌های سرخ‌شده کارگران

دستگیری کلاهبردار یک میلیارد ریالی در نور

وصیت به مال غیر به چه دلایلی باطل است؟

وظایف و اختیارات روزنامه رسمی طبق قانون چیست؟

شناسایی خانه تیمی و دستگیری ۳ نفر از مرتبطان یکی از گروهک‌های ضدانقلاب

وزیر اطلاعات قول داده دانشجویان بازداشتی قبل از شروع امتحانات آزاد شوند

موسسات حفاظتی و مراقبتی یکی از راهبرد های اصلی ارتقای امنیت عمومی

پلمب 44 واحد کارگاهی ناایمن در مازندران

مازندران می تواند بزرگترین صادرکننده نهال کشور باشد

فرمانداران جدید 3 شهرستان در مازندران معرفی شدند

خارج کردن باند استریل پس از 10 سال از بدن بیمار

اگر مسئولان ضعف‌ها را برطرف کنند آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند

موضوع محرمانگی در پیام رسان‌ها از بین رفته