دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران مطرح کرد

سازمان جنگل ها و مراتع درباره وضعیت مازندران پاسخگو باشد

سه شنبه , 18 مهر 1396پرنیت خبر
سازمان جنگل ها و مراتع درباره وضعیت مازندران پاسخگو باشد

کاسپین24/دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران گفت: سازمان جنگل ها و مراتع درباره وضعیت مازندران پاسخگو باشد.‌

به گزارش کاسپین24؛حجت‌الاسلام اسداله جعفری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در بحث مشکلات مربوط به منابع طبیعی و تصرف غیرقانونی اشخاص و موضوع قاچاق محصولات جنگلی و تخریب این نعمت خدادای مشکلات متعددی در مازندران وجود دارد، اظهار کرد: پیگیری‌های چندین ساله شورای حفظ حقوق بیت المال و ادارات کل منابع طبیعی مازندران نشان می‌دهد که بیشترین مشکل به مسئولان کشوری به ویژه رئیس سازمان جنگل ها و مراتع کشور مربوط می شود.

وی تصریح کرد: شخص رئیس سازمان جنگل ها و مراتع کشور باید در رابطه با این مشکلات و کمبودهای جدی و نبود منابع مالی، انسانی، تجهیزات و امکانات لازم با توجه به میزان زیر پوشش جنگلی استان مازندران پاسخگو باشد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران با تاکید بر اینکه اگر مشکل به همین صورت ادامه داشته باشد دستگاه قضائی به عنوان مدعی العموم در دفاع از حقوق عمومی، وظیفه خود را قاطعانه انجام می‌دهد.

جعفری یادآور شد: با توجه به تجربه ممکن است رییس سازمان جنگل ها بخش عمده ای از تصمیمات کلان و تخصیص منابع مالی و انسانی را به نظر وزارتخانه مشروط کند که در این امر برطرف شدن مشکلات، رفع کمبودها، مشکلات و جلوگیری از تصرف، تعدی، تخریب جنگل و قاچاق محصولات جنگلی به وظایف قانونی خود از اهمیت فراوانی برخوردار است.

وی تصریح کرد: اگر این مهم در آینده به صورت قابل لمس از سوی وزارتخانه، سازمان جنگل ها و مراتع کشور مورد پیگیری قرار نگیرد به طور قطع به عنوان سهل انگاری در انجام وظیفه، مسئولان مرتبط در تعقیب قانونی قرار می‌گیرند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز مازندران با اشاره به اینکه با توجه به وجود یک میلیون و 107 هزار هکتار اراضی جنگلی و بیش از یک میلیون و 290 هزار هکتار مرتع در مازندران، منابع انسانی و مالی موجود و تجهیزات اختصاص یافته هیچ تناسبی ندارد، خاطرنشان کرد: باید با قید فوریت برای رفع این کمبودها اقدام شود تا بتوان به موجب قانون و ه ویژه دغدغه رهبری در حفظ و صیانت از جنگل، این مساله را به شکلی مطلوب در مازندران اجرایی کرد.

وی افزود: یکی از دلایل عدم انجام درست کار به دلیل کمبودهای موجود، بحث سنددار شدن اراضی ملی و منابع طبیعی است که بسیار کند انجام می شود و به دلیل همین بی توجهی مسئولان، به طور قطع مدعی العموم در آینده نزدیک درباره سهل انگاری صورت گرفته توسط مسئولان، برابر قانون اقدام می‌کند.

آخرین اخبار

ارسال 4 هزار و 632 اثر به جشنواره ملی شعر نیما

مربی کروات جای نکونام را گرفت

خودتقدیری مدیران

آزادسازی 200 هکتار از اراضی ملی در مازندران

کشورهای غربی چراغ جادوی جوانان نخبه

حکایت زنانی که مردانه زندگی می‌گذرانند

چرا صدای مسؤولان و نمایندگان درنمی‌آید؟

از حساب و کتاب کارفرما تا صورت‌های سرخ‌شده کارگران

دستگیری کلاهبردار یک میلیارد ریالی در نور

وصیت به مال غیر به چه دلایلی باطل است؟

وظایف و اختیارات روزنامه رسمی طبق قانون چیست؟

شناسایی خانه تیمی و دستگیری ۳ نفر از مرتبطان یکی از گروهک‌های ضدانقلاب

وزیر اطلاعات قول داده دانشجویان بازداشتی قبل از شروع امتحانات آزاد شوند

موسسات حفاظتی و مراقبتی یکی از راهبرد های اصلی ارتقای امنیت عمومی

پلمب 44 واحد کارگاهی ناایمن در مازندران

مازندران می تواند بزرگترین صادرکننده نهال کشور باشد

فرمانداران جدید 3 شهرستان در مازندران معرفی شدند

خارج کردن باند استریل پس از 10 سال از بدن بیمار

اگر مسئولان ضعف‌ها را برطرف کنند آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند

موضوع محرمانگی در پیام رسان‌ها از بین رفته