نامه دانش آموز روستایی به فرماندار رامسر/ نمی خواهم ترک تحصیل کنم!

یکشنبه , 7 آبان 1396پرنیت خبر
نامه دانش آموز روستایی به فرماندار رامسر/ نمی خواهم ترک تحصیل کنم!

کاسپین24/"مرضیه کیایی" دانش آموز روستای "سپارده" شهرستان رامسر است که از ابتدای سال تحصیلی به مدرسه نرفته است و در نامه ای به فرماندار شهرستان از وی خواسته است زمینه تحصیل وی را فراهم کند.‌

به گزارش کاسپین24؛"مرضیه کیایی" دانش آموز روستای "سپارده" شهرستان رامسر است که از ابتدای سال تحصیلی به مدرسه نرفته است، روستای وی مدرسه مقطع دبیرستان ندارد و تنها به دلیل به حدنصاب نرسیدن وی از تحصیل بازمانده است.

مرضیه به فرماندار نامه نوشته است، گلایه کرده است و گفته که می خواهد درس بخواهند اما نمی تواند به شهر بیاید.

این دختر دانش آموز روستایی در نامه خود آورده است:

عرض سلام ادب و احترام خدمت شما فرماندار گرامی بنده مرضیه کیایی یکی از دانش آموزان مدرسه شهید مرتضی اشکور کیایی روستای سپارده شهرستان رامسر استان مازندران هستم.

متاسفانه به علت نداشتن امکانات کافی در روستایمان در سال جاری با معدل 18.52 مجبور به ترک تحصیل شدم.

ضمنا دانش آموزان این روستا پس از به پایان رسیدن دوره اول متوسطه ( سوم راهنمایی) برای ادامه تحصیل ناچارا به شهر می روند، اما آن دسته از دانش آموزان مانند من که پر از استعداد، اشتیاق و علاقه فراوان برای ادامه تحصیل هستم به علت نداشتن این امکانات مجبور به ترک تحصیل می شویم.

پدر و مادرم مانند دیگر روستاها کشاورز و دامدار هستند و علاقه زیادی برای آمدن به شهر ندارند، نه تنها من بلکه خانواده ام نیز برای ادامه تحصیل من به هر دری زدیم نشد.

درست است که یک ماه از بازگشایی مدارس می گذرد اما من همچنان امیدوار هستم لذا خواهشمندم برای من فکری کنید.

روزی که شما به همراه امام جمعه بخشدار رئیس آموزش و پرورش فرمانده انتظامی برای بازدید به مدرسه روستایمان سپارده آمده بودید من نیز در آن جمع حضور داشتم و نامه ای برایتان آماده کرده بودم که خواستم در جمع بخوانم اما کسانی در جمع حضور داشتند که خواستند نامه را نخوانم.

آقای فرماندار خواهشم از شما این است که به فکر مناطق محروم از جمله روستای ما باشید چون دوست ندارم دانش آموزی دیگر مانند من به خاطر نداشتن امکانات و با آن همه استعداد درس را کنار بگذارد و آینده اش را بابت این مسئله خراب کند.

به گزارش ایسنا، نامه این دانش آموز سبب شد تا در این باره از فرماندار رامسر در گفت وگو با ایسنا با بیان اینکه خدمات دولت در بخش آموزش و پرورش اشکور مطلوب و قابل توجه است،بگوید: کلاس های مدرسه سپارده در مقاطع ابتدایی و راهنمایی دایر بوده و در مقطع دبیرستان به علت به حد نصاب نرسیدن دانش آموز کلاس ها دایر نیست.

محمد آزاد گفت: آمادگی حمایت های جانبی در خصوص عدم ترک تحصیل و ادامه تحصیل دانش آموزان از سوی آموزش و پرورش وجود دارد و در صورت تمایل دانش آموزان عملی خواهد شد.

اما رئیس آموزش و پرورش رامسر نیز در گفت وگو با ایسنا با بیان اینکه سپارده به علت عدم امکانات کافی و به حد نصاب نرسیدن تعداد دانش آموزان مقطع دبیرستان ندارد، گفت: این روستا فقط در مقاطع ابتدایی و راهنمایی فعال بوده و در روستاهای تمل، میج، سپارده و یازن هر کدام ۸ دانش آموز دارند.

محمد صادق امینی نیا اظهار کرد: اگر تعداد دانش آموزان در این روستا به حد نصاب برسد به تدریس در مقطع دبیرستان کمک خواهیم کرد.

وی افزود: آموزش و پرورش آمادگی دارد چنانچه دانش آموزی قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر داشته باشد در رامسر با حمایت و امکانات آن را عملی خواهد کرد.

وی تصریح کرد: در تنکابن مدرسه شبانه روزی وجود دارد و امکان انتقال این دانش آموزان به این مدرسه نیز وجود دارد.

به گزارش ایسنا عضو شورای اسلامی روستای سپارده نیز با بیان اینکه در سپارده یک مدرسه وجود دارد و یک مدرسه جدید در حال ساخت است، گفت: مدرسه سپارده مشکل فضای آموزشی ندارد و دارای ۲۰ دانش آموز است.

نادر کیایی تصریح کرد: دانش آموزان انگیزه خوبی برای درس خواندن دارند و در این راه نیازمند حمایت دولت هستیم تا دانش آموزان از روستاها به شهر مهاجرت نکنند./ایسنا

آخرین اخبار

سینا قربانی گفت:رسالتم با رویه این شورای شهر در تضاد است/عده ای فقط به فکر لابی هستند

موضوع اتصال متروی تهران به آمل به صورت جدی پیگیری می شود

شتاب مدیران برای شکایت از رسانه‌ها/جهاد دانشگاهی بی برنامه مدعی شد!

تکرار تلخ چه‌کنم چه‌کنم‌های باغداران در زمان فروش

اشرافی‌گری ارتجاع و حرکات ضدانقلابی است

عبدالله رضیان رئیس جدید مجمع نمایندگان مازندران شد

مرثیه ای برای مرگ تالاب‌های مازندران

تاکنون بیش از 17 میلیارد تومان برای مجتمع فرهنگی کردان ساری هزینه شد

طمع به نمایندگی مجلس در نشست های صنعتی یک مدیر

مهندس مخبری برترین انبوه ساز کشور شد

به مشکلات صنعتگران آملی توجه شود

مصدومیت 13هزار نفر بر اثر حوادث رانندگی در مازندران

۷۴۸ پروژه عمرانی طی چهار سال در آمل بهره برداری شد

مسئولیت پذیری در مدیریت جدی گرفته شود

تغییر کاربری زمین کشاورزی با مجوز دولتی!

آیا شورای شهر حقوق شهروندی را رعایت می کنند؟

پرواز سیمرغ فجر در آسمان فرهنگ و هنر مازندران

چرتکه در والیبال!

آقای مدیرکل اگر وقت شد "شکل شاه" را دریابید!

هشتگ به وزیر: ورزشگاه می خواهیم