اختلاف دامن گیر شورای شهر فریدونکنار

یکشنبه , 12 آذر 1396پرنیت خبر
اختلاف دامن گیر شورای شهر فریدونکنار

کاسپین24/نشست خبری اعضای شورای اسلامی شهر فریدونکنار، اختلاف میان اعضا را به خوبی نشان می داد و رسانه ها نیز این اختلاف را به وضوح مشاهده کردند.‌

به گزارش کاسپین24؛نخستین جلسه شورای شهر فریدونکنار با اصحاب رسانه در حالی برگزار شد که حواشی بسیار فراوانی داشت و این امر را می‌توانستیم در همان بدو ورودمان به جلسه به عینه دید.

ترتیب چیدمان اعضای شورای شهر در کنار یکدیگر نشان از این امر داشت که چه جریان‌هایی در تقابل با یکدیگر قرار دارند و چه چریان‌هایی با یکدیگر همسو هستند.

کدخدا منشی شیاری رئیس شورای اسلامی شهر در ابتدای جلسه گویی خبر از عمق فاصله دل‌های برخی اعضای شورای شهر با یکدیگر را داشت و شیاری در همان ابتدای کار به دنبال به دست گرفتن اوضاع جلسه شد تا دو قطبی بودن و انشقاق اعضای شورای شهر با یکدیگر در همان ابتدای کار آن هم در برابر رسانه‌ها نمایان نشود.

خبرنگاران حاضر در جلسه نیز گویی آمده بودند تا چرایی این فاصله میان اعضای شورای شهر را از نزدیک لمس کنند و برخی نیز انگار از برخی از اعضای شورای شهر گله‌های فراوانی داشتند.

جایگاه بخشی شهردار فریدونکنار نیز که به نظر می‌رسد تا به این لحظه شناخت مناسبی از اعضای شورا پیدا کرده در نوع خود جالب توجه بود و شاید به نظر برسد این نوع چیدمان حرف‌های فراوانی در خود داشت.

جلسه با پرسش و سوالات مختلف خبرنگاران ادامه یافت و در این میان برخی از خبرنگاران به صورت شخصی از اعضای شورای شهر و برخی دیگر به صورت کلی مسائلی را مطرح کردند.

نکته جالب توجه شوخی دو خبرنگار با حمید بخشی شهردار فریدونکنار بود که وی را خوشتیپ نامیدند هرچند در انتهای جلسه مهدی باقرزاده از خبرنگاران خواست دقت بیشتری بکنند چرا که مهندس محمدی نیز در جلسه حضور دارد.

پرسش‌های مختلفی از عدم توجه به ساحل و گردشگری، پارک‌های شهری، میدان‌ها، دریافت سود از سوی شورای شهر تا مباحث داغ کمیسیونی یا شورایی شدن موضوع‌های مختلف شورا در این جلسه مطرح شد که بابکی سخنگوی شورا در ابتدا به سوالات کلی پاسخ‌های کلی داد و سپس اعضای شورا تک تک به پرسش‌های مربوط به خود پاسخ دادند.

نکته جالب توجه در خصوص پاسخ دادن اعضای شورای شهر به سوالات نحوه پاسخگویی سیدجواد قاسمی بود، صرف نظر به آنچه که به صورت مستند یا غیر مستند از سوی این عضو شورای شهر بیان شد و قابلیت پیگیری و بررسی نیز دارد صدای بلند وی بود که گویی در حال مجاب کردن خبرنگاران و دیگر اعضای شورا بود که با تعجب برخی از خبرنگاران همراه شد، هر چند وی در پایان با این جمله که «اگر صدایم بلند شد شدیدا معذرت می‌خواهم» عذر خواهی کرد.

قاسمی در پاسخ به سوالات مربوط به خود چند نکته نیز مطرح کرد که اعتراض نازبانو عزیزی کناری و مهدی باقرزاده فریدونی را به همراه داشت، در این لحظه هر دوی آنها خواهان در اختیار گرفتن زمانی برای پاسخگویی شدند اما بابکی که تریبون برنامه امروز را در اختیار داشت مانع از این کار شد و قاسمی نیز گفت«به اندازه صحبت‌های این دو فرد باید به من نیز زمان داده شود» که در این لحظه کار از گرفتن اجازه نیز گذشت و عزیزی با صدای بلند مسائل مطرح شده توسط قاسمی را رد و به بیان نظرات خود پرداخت.

نکته جالب و قابل تامل دیگر این بود که بابکی در انتقاد باقرزاده به وی که جلسه را به درستی مدیریت نکرد و بر اساس قانون به این عضو شورا تذکری داد، گفت: من نیز قانون را می‌دانم و بلد هستم سخن بگویم و کسی در قرائت قانون مشکلی ندارد.

نکته دیگری که در این جلسه جالب به نظر می‌رسید این بود که عزیزی بر حرام بودن سود دریافتی کمیته تقسیط پافشاری می‌کرد اما یکی از اعضای شورای شهر آن را مطابق با قانون دانست!

کنایه‌‌های برخی اعضای شورای شهر به خبرنگاران نیز در جای خود قابل تامل بود، به نظر می‌رسید برخی از این اعضای شورا با برخی رسانه‌ها به صورت کاملا مهربانانه و با برخی نیز به شدت زاویه‌دار بودند و این امر را می‌شد در پایان این جلسه به خوبی تشخیص داد.

خنده‌های معنادار سیدجواد قاسمی پس از پایان این جلسه نیز تعجب برخی از خبرنگاران و افراد حاضر در این جلسه را برانگیخت، به گفته این افراد گویی قاسمی از یک نبرد سخت پیروز شده و با خنده‌های بلند خود، مارش پیروزی سر داد.

نکته‌ای مهم و قابل بیان دیگر اینکه بابکی در این جلسه گفت «با تیره و تار کردن فضای رسانه ای مردم را اذیت نکنیم» اما سوال اینجا است که منظور از سخنانش آیا خبرنگاران بوده‌اند یا همکارانش، چون آنچه که امروز از دو قطبی بودن شدید شورا دیده شد، نشان می‌دهد که عدم یکپارچگی این اعضا موجب اذیت مردم شده است، چرا که این عدم یکپارچگی موجب کندی مسیر توسعه و تحول می‌شود.

موضوع قابل بیان دیگر اختلاف دو عضو شورای شهر بر مصوبه سازمان بازرسی در خصوص برگزاری جشنواره گوشواره‌های آسمانی بود که موجب شد عزیزی دقایقی در حاشیه برگزاری این جلسه برای صحبت تلفنی از صندلی خود برخیزد.

«سیدجواد در کمیسیون خلاف نمی‌کند» جمله‌ای بود که قاسمی در صحبت‌های خود آن را فریاد زد و از ابوالقاسم فرجی پیشکسوت رسانه‌ای شهرستان خواست، دزدان فریدونکنار را پیدا کند!، وی گفت: «عار آن است که میلیون‌ها تومان از شهرداری دزدیده می‌شود»، شاید این سخنان از روی عصبانیت زده شد اما در هر صورت به نظر می‌رسد باید قطعا پیگیری شود چرا که مردم این شهر در شبهه و ضرر قرار گرفته‌اند.

«کارهای ورزشی تو جنبه تبلیغاتی دارد» موضوعی بود که عزیزی در پاسخ به سخنان قاسمی مبنی بر اینکه بر اساس نظر سازمان بازرسی کشور جشنواره گوشواره‌های آسمانی جنبه تبلیغاتی دارد از آن پرده برداشت.

در این میان شیاری که تا به اینجای کار در حال گوش دادن به سخنان طرفین دعوا بود لب به سخن گشود و به دنبال درست کردن فضا شد اما توفیقی به دست نیاورد.

موضوع کمیسیونی یا شورایی شدن نیز به قانون و پیگریی از مراجع بالادستی سپرده شد، قاسمی و بابکی موافقان طرح کمیسیونی شدن و مهدی باقرزاده فریدونی، نازبانو عزیزی کناری و مصطفی شیاری خواستار شورایی شدن هستند.

در پایان این جلسه نیز پیش از گرفتن عکس یادگاری، مهدی باقرزاده فریدونی با بیان اینکه کانال رسمی خود را تعطیل می‌کنم، گفت: امیدوارم سایر همکاران نیز در این زمینه ورود کنند.

در زمان گرفتن عکس یادگاری نیز، تعدادی از عکاسان پشت سر هم عکس‌های یادگاری گرفتند که با طولانی شدن زمان، نازبانو عزیزی خطاب به اعضای شورای شهر فریاد زد«به جای عکس گرفتن بروید کار کنید».

به گزارش ایسنا، در حالی نخستین جلسه اعضای شورای شهر فریدونکنار با رسانه برگزار شد که خروجی این جلسه بیش از هر چیز دیگر مشخص شدن عمق فاصله این مسئولان دپارتمان شهری با یکدیگر بود، دقیقا همان چیزی که برای رشد و توسعه یک شهر، آفت محسوب می‌شود.

 

 

لینک خبر

آخرین اخبار

سینا قربانی گفت:رسالتم با رویه این شورای شهر در تضاد است/عده ای فقط به فکر لابی هستند

موضوع اتصال متروی تهران به آمل به صورت جدی پیگیری می شود

شتاب مدیران برای شکایت از رسانه‌ها/جهاد دانشگاهی بی برنامه مدعی شد!

تکرار تلخ چه‌کنم چه‌کنم‌های باغداران در زمان فروش

اشرافی‌گری ارتجاع و حرکات ضدانقلابی است

عبدالله رضیان رئیس جدید مجمع نمایندگان مازندران شد

مرثیه ای برای مرگ تالاب‌های مازندران

تاکنون بیش از 17 میلیارد تومان برای مجتمع فرهنگی کردان ساری هزینه شد

طمع به نمایندگی مجلس در نشست های صنعتی یک مدیر

مهندس مخبری برترین انبوه ساز کشور شد

به مشکلات صنعتگران آملی توجه شود

مصدومیت 13هزار نفر بر اثر حوادث رانندگی در مازندران

۷۴۸ پروژه عمرانی طی چهار سال در آمل بهره برداری شد

مسئولیت پذیری در مدیریت جدی گرفته شود

تغییر کاربری زمین کشاورزی با مجوز دولتی!

آیا شورای شهر حقوق شهروندی را رعایت می کنند؟

پرواز سیمرغ فجر در آسمان فرهنگ و هنر مازندران

چرتکه در والیبال!

آقای مدیرکل اگر وقت شد "شکل شاه" را دریابید!

هشتگ به وزیر: ورزشگاه می خواهیم