مدیرکل میراث فرهنگی مازندران خبر داد:

رامسر در راه ثبت جهانی شدن

سه شنبه , 21 آذر 1396پرنیت خبر
رامسر در راه ثبت جهانی شدن

کاسپین24/مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران از کاندیدا شدن رامسر برای ثبت جهانی شدن خبر داد و گفت: شهرستان رامسر در کنار اقامتگاه‌ها نیازمند هتل ۵ ستاره است‌

به گزارش کاسپین24؛دلاور بزرگ‌نیا  با اشاره به اینکه توجه اداره کل میراث فرهنگی به صنایع دستی به عنوان مسیر معنوی صنعت گردشگری است، اظهار کرد: برای گردشگران به ویژه گردشگران خارجی در کنار طبیعت و زیبایی منابع طبیعی، بسیاری از حوزه‌های بخش هنر‌های سنتی و میراث معنوی و بناهای تاریخی مورد توجه قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به آیین نکوداشت هنر‌ماه که تقدیر از دو هنرمند صنعت نمد‌مالی و سفالگری بود، بیان کرد: استاد شاه‌نظری و استاد محبی که آثارشان دارای مهر اصالت یونسکو هستند از بازماندگان نسلی هستند که دیگر آن را نداریم اگرچه شاگردان و خانواده آنها ادامه دهنده راه این افراد هستند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری مازندران به فرهنگ و تدبیر ارزشمند ایرانی که قدر‌شناسی است، اشاره کرد و افزود: هدف از برگزاری آیین‌های نکوداشت شناساندن این هنرمندان و هنر فاخر صنایع دستی به مردم است.

*ارائه تسهیلات مناسب به هنرمندان واقعی

این مسؤول تصریح کرد: برای ارتقای صنایع دستی باید طبق تدبیر و سیاست دولت، در اختیار گذاشتن مواد اولیه مرغوب و ارزان جهت ساخت محصول مرغوب و مقرون به صرفه مورد توجه قرار گیرد تا برای خریدار علاقه ایجاد کند.

بزرگ‌نیا به ارائه تسهیلات ویژه در حوزه صنایع دستی و مشاغل روستایی در بخش گردشگری اشاره کرد و افزود: افراد نیازمند این تسهیلات به درستی شناسایی شدند که به هنرمندان واقعی داده می‌شود تا هنرمندان واقعی در جهت ارتقا آثار خود گام بردارند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به حوزه گردشگری رامسر و غرب مازندران اشاره کرد و گفت: شهرستان رامسر با قابلیت‌های در هم تنیده نه تنها در زمینه طبیعت بکر، بلکه با وجود المان‌ها و آثار تاریخی و کارگا‌ه‌ها  به عنوان شهر ویژه و ممتاز گردشگری شناخته شده است.

*رامسر در راه ثبت جهانی شدن

 مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران از کاندیدا شدن رامسر برای ثبت جهانی شدن خبر داد و اظهار کرد: در این زمینه مقدمات لازم انجام شده و در کنار ثبت جهانی شدن جنگل‌های هیرکانی و قله دماوند به زودی رامسر نیز در صف ثبت جهانی شدن قرار می‌گیرد.

این مسؤول تصریح کرد: شهرستان رامسر در کنار اقامتگاه‌های ارزان قیمت با متقاضیان خاص خود، نیاز جدی به هتل ۵ ستاره دارد که اقداماتی در زمینه جانمایی و جذب سرمایه‌گذار در این حوزه صورت گرفته است.

بزرگ‌نیا گفت: غرب مازندران بر محور گردشگری استوار است اما به معنی کنار گذاشتن بقیه ظرفیت‌ها نیست، بلکه در کنار حوزه گردشگری که امتیاز و مزیت مطلق رامسر است، می‌توان به قابلیت‌های دیگر شهرستان نیز پرداخت.

 

لینک خبر

آخرین اخبار

سینا قربانی گفت:رسالتم با رویه این شورای شهر در تضاد است/عده ای فقط به فکر لابی هستند

موضوع اتصال متروی تهران به آمل به صورت جدی پیگیری می شود

شتاب مدیران برای شکایت از رسانه‌ها/جهاد دانشگاهی بی برنامه مدعی شد!

تکرار تلخ چه‌کنم چه‌کنم‌های باغداران در زمان فروش

اشرافی‌گری ارتجاع و حرکات ضدانقلابی است

عبدالله رضیان رئیس جدید مجمع نمایندگان مازندران شد

مرثیه ای برای مرگ تالاب‌های مازندران

تاکنون بیش از 17 میلیارد تومان برای مجتمع فرهنگی کردان ساری هزینه شد

طمع به نمایندگی مجلس در نشست های صنعتی یک مدیر

مهندس مخبری برترین انبوه ساز کشور شد

به مشکلات صنعتگران آملی توجه شود

مصدومیت 13هزار نفر بر اثر حوادث رانندگی در مازندران

۷۴۸ پروژه عمرانی طی چهار سال در آمل بهره برداری شد

مسئولیت پذیری در مدیریت جدی گرفته شود

تغییر کاربری زمین کشاورزی با مجوز دولتی!

آیا شورای شهر حقوق شهروندی را رعایت می کنند؟

پرواز سیمرغ فجر در آسمان فرهنگ و هنر مازندران

چرتکه در والیبال!

آقای مدیرکل اگر وقت شد "شکل شاه" را دریابید!

هشتگ به وزیر: ورزشگاه می خواهیم