"سه‎شنبه‎های بدون خودرو" یک مدیر شهری

سه شنبه , 12 دی 1396پرنیت خبر
"سه‎شنبه‎های بدون خودرو" یک مدیر شهری

کاسپین24/جواد بیژنی یکی از اعضای شورای اسلامی شهر بابل در روزهای سه شنبه با دوچرخه تردد می کند که این عمل منجر به واکنش های جالبی از سوی رسانه ها و مردم شده است.‌

به گزارش کاسپین24؛از قدیم الایام گفته اند "خواهی نشوی رسوا، همرنگ جماعت شو" اما این روزها یکی از مدیران شهری کت و شلوارپوش شهر بابل گویی سنت شکنی کرده و این ضرب المثل را به کلی نقض کرده است به طوری که اقدام جالب این عضو شورای اسلامی شهر بابل توجه رسانه های استانی و کشوری را به خود معطوف داشته و این روزها صفحات اجتماعی و رسانه های مکتوب و مجازی از اقدام این مدیر شهری سخن می گویند.

جواد بیژنی در یکی از سه شنبه های شهر بابل با کت و شلوار و سوار بر دوچرخه راهی محل کار شد و این کارجالب موجب شد تا نوعی "فرهنگ لوکس" مدیران شهری به چالش کشیده شود.

این عضو شورای اسلامی شهر بابل درگفت و گو با ایسنا علت این ساختارشکنی را نوعی الگوسازی و ترویج استفاده کمتر از خودروهای شخصی دانست و گفت: در سال های جوانی همواره با دوچرخه تردد می کردم اما با وارد شدن به کارهای اداری عملا نوع پوشش اجازه استفاده از دوچرخه را نمی داد تا اینکه در دوره قبل شهرداری بابل، شهردارسابق پروژه "سه شنبه های بدون خودرو" را استارت زد. "سه شنبه های بدون خودرو" تا مدتی ادامه داشت تا اینکه به دلایلی این طرح کمرنگ شد. با آغاز مسئولیت  در کمسیون فرهنگی شورای شهر بابل و مجمع کمیسیون فرهنگی مازندران بر آن شدم تا با ادامه طرح "سه شنبه های بدون خودرو" به ترویج فرهنگ شهروندی و تبلیغ استفاده از دوچرخه در مدیران شهری بپردازم.

بیژنی درمورد نحوه بازخورد عکس تردد با دوچرخه در میان عامه مردم خاطرنشان کرد: این عکس را که توسط روابط عمومی شورای شهر بابل گرفته شده برای ترویج و تبلیغ در صفحه شخصی قرار دادم ابتدا تردید داشتم که این حرکت جواب دهد و شاید هم بعدها به حرکات پوپولیستی متهم می شدم اما با بازتاب سراسری این عکس به درستی این اقدام اعتقاد پیدا کرده ام و اکنون نگرانم که اگر در روزهای غیر از سه شنبه با خودرو تردد کنم مورد بازخواست مردم قرار گیرم.

وی در ادامه بزرگترین مشکل شهر بابل را پسماند دانست و گفت: در شهر بابل "زباله تر" نسبت به زباله خشک بیشتر تولید می شود و این عوارض خطرناکی برای محیط زیست شهرستان دارد که باید با تغییر سبک زندگی و کاهش زباله های تولیدی و توجه به تفکیک زباله از مبدا بخشی از این معضل رفع شود. نکته مهم معضل زباله شهر بابل آنجا خود را نشان می دهد که محل دفن زباله که از 30سال قبل برای دفن زباله در نظرگرفته شده با دارا بودن جاذبه های طبیعی فوق العاده می تواند به یکی از جاذبه های گردشگری شهرستان تبدیل شود اما تغییر مکان دفن زباله تبعات اجتماعی و مقاومت های مردمی را درپی دارد که اگر ارگان های مربوطه ورود پیدا کرده و مکان مناسبی برای دفن زباله پیدا کنند می توان با یک تیر دو نشان زد.

عضو شورای اسلامی شهر بابل یادآورشد: سیاست بازی و حزب گرایی در کار شوراها خلل ایجاد می کند و نتیجه خوبی برای شهر و شهروندان ندارد و در تمامی حوزه ها بخصوص مسائل زیست محیطی مدیران شهری باید منافع مردم را اولویت خود قرار دهند.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر بابل تاکید کرد: آلودگی جنگل ها، آلودگی آب ها، زباله این روزها زخمی برچهره مازندران به جا می گذارد،محیط زیست با اعتبارات محدود خود نمی تواند نظارت کافی و مستمر بر منابع زیستی داشته باشد اما با همان بودجه محدود می تواند به ایجاد یک فضای نظارتی درست اقدام کند تا مسائل زیست محیطی  مانند "بختک" به جان مازندران نیفتد.

 

 

لینک خبر

آخرین اخبار

مرثیه ای برای مرگ تالاب‌های مازندران

تاکنون بیش از 17 میلیارد تومان برای مجتمع فرهنگی کردان ساری هزینه شد

طمع به نمایندگی مجلس در نشست های صنعتی یک مدیر

مهندس مخبری برترین انبوه ساز کشور شد

به مشکلات صنعتگران آملی توجه شود

مصدومیت 13هزار نفر بر اثر حوادث رانندگی در مازندران

۷۴۸ پروژه عمرانی طی چهار سال در آمل بهره برداری شد

مسئولیت پذیری در مدیریت جدی گرفته شود

تغییر کاربری زمین کشاورزی با مجوز دولتی!

آیا شورای شهر حقوق شهروندی را رعایت می کنند؟

پرواز سیمرغ فجر در آسمان فرهنگ و هنر مازندران

چرتکه در والیبال!

آقای مدیرکل اگر وقت شد "شکل شاه" را دریابید!

هشتگ به وزیر: ورزشگاه می خواهیم

پایان چرت زمستانی آقای معاون استاندار!

خداحافظی با صنعت قدیمی مازندران/ چرم سازان لوله ساز می شوند

ردپای نور چشمی‌ها در حیاط خلوت «شرکت‌های کشت و صنعت کارون»

بازنشستگان باید از سیستم خارج شوند

دانشگاه ها موتورهای رشد اقتصادی جوامع

۴۰ سال اقتدارملی با حضور حداکثری در راهپیمایی ۲۲ بهمن