مدیرکل تعاون مازندران اعلام کرد

پلمب 44 واحد کارگاهی ناایمن در مازندران

چهارشنبه , 20 دی 1396پرنیت خبر
پلمب 44 واحد کارگاهی ناایمن در مازندران

کاسپین24/مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت: تا کنون 32 واحد کارگاهی بدلیل عدم رعایت موازین ایمنی توسط بازرسان کار در شهرستان‌ها با هماهنگی دادستانی پلمب و 12 واحد نیز در ماه جاری در سطح استان پلمب می‌شوند.‌

به گزارش کاسپین24؛کامران اصغری، اظهار کرد: با توجه به نقش مهم و ماموریت سازمانی این اداره کل در راستای حفظ و صیانت از نیروی انسانی و ضرورت کاهش حوادث ناشی از کار، اجرای طرح بازدید هدفمند از کارگاه‌های پرخطر استان مازندران به صورت گسترده و ویژه‌ای در دستور کار بازرسان کار قرار دارد.

وی افزود: این اداره کل در اجرای ماده 105 قانون کار اقدام به تعطیل نمودن کارگاه‌های نا ایمن نموده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران بیان داد: در همین راستا از ابتدای سال تا کنون 32 واحد کارگاهی بدلیل عدم رعایت موازین ایمنی توسط بازرسان کار در شهرستان‌ها با هماهنگی دادستانی پلمب شده و 12 واحد نیز در ماه جاری در سطح استان پلمب می‌شوند.

این مسؤول خاطرنشان کرد: غالب حوادث در کارگاه‌های ساختمانی در اثر وجود دهانه باز و پرتگاه‌های بدون حفاظ اتفاق می‌افتد، لذا با ایجاد پوشش موقت بر روی دهانه‌های باز و نصب حفاظ موقت در اطراف پرتگاه‌ها می‌توان بخش اعظمی از حوادث ساختمانی از کاهش داد.

اصغری تصریح کرد: آموزش‌های لازم به بیشتر مهندسین و کارگران در زمینه ایمنی ارائه شده است و دیگر هیچ عذری برای سهل‌انگاری در رعایت موازین ایمنی پذیرفته نیست.

وی با اشاره به استقرار مسؤول ایمنی در کارگاه‌های ساختمانی اظهار کرد: مسؤولان ایمنی نیز وظایفی از قبیل شناسایی خطر، نظارت بر نظم و ترتیب و آرایش مواد اولیه و محصولات و استقرار ماشین‌آلات و ابزار کار به نحو صحیح و ایمن، شناسایی اعمال ناایمن، نیازسنجی، نظارت بر خرید، آموزش، تحویل و استفاده از وسایل حفاظت فردی و ... را باید انجام دهند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران ادامه داد: استقرار مسؤولان ایمنی در کارگاه‌ها نیز از اقدامات بسیار خوب است که قطعا در کاهش حوادث ناشی از کار تأثیر دارد.

اصغری در پایان گفت: اجرای قوانین و آیین‌نامه‌های مربوط به ایمنی از وظایف مهم همه کارگاه‌ها به‌ویژه کارگاههای ساختمانی است و در غیر این صورت قطعا پلمب این کارگاه‌ها با شدت بیشتری ادامه دارد.

 

لینک خبر

آخرین اخبار

مرثیه ای برای مرگ تالاب‌های مازندران

تاکنون بیش از 17 میلیارد تومان برای مجتمع فرهنگی کردان ساری هزینه شد

طمع به نمایندگی مجلس در نشست های صنعتی یک مدیر

مهندس مخبری برترین انبوه ساز کشور شد

به مشکلات صنعتگران آملی توجه شود

مصدومیت 13هزار نفر بر اثر حوادث رانندگی در مازندران

۷۴۸ پروژه عمرانی طی چهار سال در آمل بهره برداری شد

مسئولیت پذیری در مدیریت جدی گرفته شود

تغییر کاربری زمین کشاورزی با مجوز دولتی!

آیا شورای شهر حقوق شهروندی را رعایت می کنند؟

پرواز سیمرغ فجر در آسمان فرهنگ و هنر مازندران

چرتکه در والیبال!

آقای مدیرکل اگر وقت شد "شکل شاه" را دریابید!

هشتگ به وزیر: ورزشگاه می خواهیم

پایان چرت زمستانی آقای معاون استاندار!

خداحافظی با صنعت قدیمی مازندران/ چرم سازان لوله ساز می شوند

ردپای نور چشمی‌ها در حیاط خلوت «شرکت‌های کشت و صنعت کارون»

بازنشستگان باید از سیستم خارج شوند

دانشگاه ها موتورهای رشد اقتصادی جوامع

۴۰ سال اقتدارملی با حضور حداکثری در راهپیمایی ۲۲ بهمن