دورخیز فریدونکنار برای برتری در گردشگری در مازندران

یکشنبه , 15 اسفند 1395پرنیت خبر
دورخیز فریدونکنار برای برتری در گردشگری در مازندران

کاسپین24/ فریدونکنار یکی از شهرهای زیبای استان مازندران است که با دارا بودن 8 کیلومتر ساحل بکر و دست نخورده، همواره فضایی مناسب برای انتخاب گردشگران محسوب می‌شود.‌

به گزارش کاسپین24 به نقل از ایسنا،شهرستان فریدونکنار که نعمت‌های خدادای جنگل، دریا و اماکن گردشگری چون امامزاده‌ها، تالاب‌ها، اراضی شالیزاری و کشاورزی و غیره را در خود دارد، یکی از شهرهای توریست‌پذیر استان مازندران محسوب می‌شود.

بیش از 6 هزار هکتار زمین کشاورزی و دریایی که انواع ماهیان استخوانی از آن صید می‌شود در کنار فضای تفریحی بودن آن، مکانی بی‌مانند را در مرکز استان مازندران ایجاد کرده است، به همین دلیل مسافران زمانی که شمال را برای سفر انتخاب می‌کنند، فریدونکنار یکی از اصلی‌ترین گزینه‌های آنها است.
 به گزارش ایسنا، به دلیل ورود مسافران و میزبانی از آنها، نیازمند یک هماهنگی و برنامه‌ریزی قبلی است که این امر در این شهرستان صورت گرفت.

حسین منفردی سرپرست فرمانداری فریدونکنار در جلسه ستاد اجرایی تسهیلات خدمات سفر در سالن اجتماعات فرمانداری فریدونکنار با بیان اینکه ماندگاری مسافر در فریدونکنار کم است، اظهار کرد: با وجود آب‌بندان‌های زیبا و بکری که در فریدونکنار وجود دارد کمترین بهره‌برداری برای جذب توریست نمی‌شود و در این زمینه بخشداران باید این ظرفیت‌ها را معرفی کنند.

 وی خاطرنشان کرد: مردم باید در جذب توریست نیز تلاش کنند و همچنین باید تلاش کرد تا با فرهنگ‌سازی و برنامه‌های متنوع از سوی شهرداری و ارشاد با برگزاری بازی‌های بومی محلی، موسیقی و تئاتر خیابانی در پارک و اماکن مناسب برای جذب توریست اقدام کنند و در این راستا هتل‌ها و خانه ویلاها، آماده پذیرش مسافر باشند.

سرپرست فرمانداری فریدونکنار تاکید کرد: قلم خبرنگاران فریدونکنار نیز باید به گونه‌ای باشد که در راستای جذب توریست فعالیت کنند.

منفردی افزود: در تمامی شهرستان‌ها مشکلات موجود است و باید رفع شود اما قلم شما به گونه‌ای باشد که مسافر فرار نکند چرا که فریدونکنار باید رتبه نخست مازندران را کسب کند.

وی از تشکیل کمیته‌های 10 گانه ستاد اجرایی خدمات سفر در فریدونکنار خبر داد و گفت: ریاست کمیته خدمات حمل و نقل به عهده راهداری و حمل و نقل پایانه‌ها، ریاست کمیته خدمات امداد و نجات به عهده هلال احمر، کمیته خدمات انتظامی امنیتی و ترافیک شهری به عهده نیروی انتظامی، کمیته خدمات، پشتیبانی و هماهنگی امور شهری به عهده شهرداری است.

وی افزود: همچنین ریاست کمیته خدمات اسکان و رفاه به عهده میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و ریاست کمیته نظارت و تنظیم بازار به عهده صنعت، معدن تجارت، ریاست کمیته ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات به عهده معاون فرماندار، کمیته برنامه‌ریزی و آمار به عهده فرمانداری، ریاست کمیته خدمات بهداشتی، سلامت و محیط زیست به عهده شبکه بهداشت و درمان و کمیته اطلاع‌رسانی، تبلیغات امور فرهنگی و فضای مجازی به عهده فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

سید جعفر افضلی جانشین انتظامی فریدونکنار اظهار کرد: وقایع باید آنگونه که هست انعکاس داده شود و بزرگنمائی آن موجب فرار مسافر می‌شود.

 وی تصریح کرد: وقایع در هر روز به فرمانداری گزارش می‌شود و اخبار قابل گزارش در اختیار رسانه‌ها قرار می‌گیرد.

جانشین انتظامی فریدونکنار از استقرار ساختمان فرماندهی انتظامی از 26 اسفند در میدان ماهی این شهرستان خبر داد و خاطرنشان کرد: این مکان تا 16 فروردین سال 96 در اختیار نیروی انتظامی است. افضلی با بیان اینکه نیروی انتظامی در گذشته در خزرشهر استقرار داشت و دسترسی مسافر به دفتر فرماندهی سخت بود، گفت: از سال گذشته این دفتر در این روزها، در ساختمان میدان ماهی استقرار می‌یابد و خدمات بسیار آسان‌تر داده می‌شود.

وی از تهیه بروشور هشدارهای پلیسی از سوی معاونت اجتماعی خبر داد و اظهار کرد: علاوه بر توزیع این بروشورها در میان مسافران، در پاسخگوئی به سوالات آنها نیز تلاش ویژه‌ای صورت می‌گیرد. هادی شفیع‌زاده رئیس جمعیت هلال‌احمر فریدونکنار نیز در این جلسه، اظهار کرد: همانند سال‌های گذشته مسئول کمیته امداد و نجات، هلال احمر است و این کمیته در روبه‌روی مجتمع تجاری پالم فریدونکنار مستقر می‌شود.

وی از استقرار یک کانکس امداد و نجات در ورودی شهر فریدونکنار خبر داد و تصریح کرد: در سال‌های گذشته شهرداری بروشورهایی را در اختیار این کمیته قرار می‌داد که توزیع می‌شد و این آمادگی نیز وجود دارد که بروشورهای دیگر کمیته‌ها نیز به مسافران داده شود.

خلیل مرادی نماینده شبکه بهداشت و درمان فریدونکنار نیز در این جلسه، گفت: بازدید از اماکن اقامتی و پذیرایی در این شهرستان آغاز شده است و نواقص‌ها تذکر داده شد تا برای رفع آن اقدام کنند.

وی با بیان اینکه در روزهای نوروز مراکز درمانی این شهرستان از 9 صبح تا ساعت 21 آماده خدمات‌دهی هستند، خاطرنشان کرد: داروخانه‌ و آزمایشگاه‌ها فعال هستند و بیمارستان نیز در خدمت مسافران قرار دارند.

سلمان قنبرنژاد معاون آموزش و پرورش فریدونکنار نیز اظهار کرد: در سال گذشته آموزش و پرورش بیشترین مکان را برای اسکان در اختیار مسافران نوروزی قرار داد.

 وی با بیان اینکه لازم است این جلسات هر 15 روز برگزار شود، تصریح کرد: لیست ستاد اسکان را به زودی ارائه می‌دهیم.

معاون آموزش و پرورش فریدونکنار با اشاره به اینکه برای جبران کمبود تجهیزات با اداره‌ کل رایزنی به عمل آمده است، خاطرنشان کرد: به منظور رفاه حال مسافران در هر اتاق امکانات لازم بر حسب درجه آن، تجهیز می‌شود.

قنبرنژاد با گلایه از اداره گاز نسبت به قطعی گاز مدارس ستاد در دو روز پایانی سال گذشته، گفت: هرچند با رایزنی صورت گرفته این مشکل برطرف شد اما برای امسال از اداره گاز می‌خواهیم زودتر لیست بدهی مدارس را در اختیار آموزش و پرورش قرار دهد تا با این مشکلات روبه‌رو نشویم.

 وی همچنین با انتقاد از اداره برق فریدونکنار مبنی بر اینکه بنرهای «به طرف ستاد اسکان» را جمع‌آوری می‌کنند، گفت: این در حالی است که برخی از بنرها حدود 4 ماه بر روی تیرهای برق می‌ماند.

معاون آموزش و پرورش فریدونکنار از ثبت‌نام مسافران در سایت ستاد اسکان برای حضور در این شهرستان خبر داد و گفت: برای شهرستان فریدونکنار به منظور ثبت نام اینترنتی یک مدرسه 6کلاسه را در نظر گرفتند.

قنبرنژاد از کسب رتبه نخست استانی در سال گذشته از لحاظ ستاد اسکان خبر داد و خاطرنشان کرد: برای ایجاد محیطی شاد، به گل‌آرایی فضای آموزشی توجهی ویژه‌ای صورت گرفت.

محمد سلیمانپور رئیس غله و خدمات بازرگانی شهرستان فریدونکنار نیز در این جلسه، اظهار کرد: در مسیر جاده اصلی فریدونکنار، 14 خبازی یارانه‌بگیر کشیک می‌دهند و سهمیه آرد آنها نیز افزایش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه امسال سهمیه بر اساس بانک عامل است، تصریح کرد: از هم‌اکنون باید دپوی آرد آغاز شود.

آخرین اخبار

سینا قربانی گفت:رسالتم با رویه این شورای شهر در تضاد است/عده ای فقط به فکر لابی هستند

موضوع اتصال متروی تهران به آمل به صورت جدی پیگیری می شود

شتاب مدیران برای شکایت از رسانه‌ها/جهاد دانشگاهی بی برنامه مدعی شد!

تکرار تلخ چه‌کنم چه‌کنم‌های باغداران در زمان فروش

اشرافی‌گری ارتجاع و حرکات ضدانقلابی است

عبدالله رضیان رئیس جدید مجمع نمایندگان مازندران شد

مرثیه ای برای مرگ تالاب‌های مازندران

تاکنون بیش از 17 میلیارد تومان برای مجتمع فرهنگی کردان ساری هزینه شد

طمع به نمایندگی مجلس در نشست های صنعتی یک مدیر

مهندس مخبری برترین انبوه ساز کشور شد

به مشکلات صنعتگران آملی توجه شود

مصدومیت 13هزار نفر بر اثر حوادث رانندگی در مازندران

۷۴۸ پروژه عمرانی طی چهار سال در آمل بهره برداری شد

مسئولیت پذیری در مدیریت جدی گرفته شود

تغییر کاربری زمین کشاورزی با مجوز دولتی!

آیا شورای شهر حقوق شهروندی را رعایت می کنند؟

پرواز سیمرغ فجر در آسمان فرهنگ و هنر مازندران

چرتکه در والیبال!

آقای مدیرکل اگر وقت شد "شکل شاه" را دریابید!

هشتگ به وزیر: ورزشگاه می خواهیم