پرجاذبه ترین شهر گردشگری مازندران در انتظار گردشگران

دوشنبه , 16 اسفند 1395پرنیت خبر
پرجاذبه ترین شهر گردشگری مازندران در انتظار گردشگران

کاسپین24/ شهرستان نوشهر به لحاظ برخورداری از دوگونه آب و هوایی كوهستانی و جلگه‌ای یکی از پرجاذبه‌ترین شهرهای کشور است كه همه ساله در ایام نوروز میزبان مسافران و گردشگران است.‌

به گزارش کاسپین24 به نقل از ایسنا؛ استان مازندران و بخصوص غرب استان به لحاظ دارا بودن نعمات الهی و داشتن جاذبه‌های گردشگری فراوان و طبیعی از جمله كوه، جنگل و دریا  همواره مورد توجه مسافران و گردشگران زیادی از اقصی نقاط كشور  بوده است  و همه ساله در ایام تعطیلات نوروز و تابستان پذیرای گردشگران در شهرهای مختلف غرب مازندران است كه مقصد سفر خود را یكی از شهرهای این منطقه انتخاب می‌كنند.

  در این بین شهرستان نوشهر به لحاظ برخورداری از دوگونه آب و هوایی كوهستانی و جلگه‌ای یکی از پرجاذبه‌ترین شهرهای کشور است كه همه ساله در ایام نوروز میزبان مسافران و گردشگران است. این شهرستان از مدت ها قبل خود را برای استقبال از بهار طبیعت و نوروز 96 آماده می‌کند تا بتواند میزبان شایسته‌ای برای هم وطنان باشد.

جمعی از اعضای ستاد نوروزی شهرستان نوشهر به ریاست فرماندار در باره میزان آمادگی این شهرستان گفتند.

فرماندار نوشهر با اشاره به اینکه این شهرستان ظرفیت‌های  زیادی جذب جذب گردشگر و سرمایه گذاری دارد، اظهار كرد: توسعه پایدار زمانی روی می‌دهد که در تمام زمینه‌ها متناسب با ظرفیت‌ها هماهنگ بود و حرکت کرد.

علی شادمان با تاكید بر اینکه باید از ظرفیت‌های بندر نوشهر در بخش تجاری و گردشگری استفاده کرد، افزود: داشتن مبلمان شهری زیبا سبب توسعه سرمایه‌گذاری‌ها می‌شود.

وی با تاكید بر حضور همه مدیران در ایام نوروز 96 ، تصریح کرد: در نوشهر حرکت به سمت توسعه، شتاب جدی گرفته است و همه اینها توسعه گردشگری و توریسم‌پذیری را بالا می‌برد و بنابراین باید فضای شهری نوشهر برای ایام نوروز 96 در حوزه‌های مختلف با رعایت شئونات دینی و ارزشی آماده شود.

فرماندار نوشهر با انتقاد از وجود زباله و نخاله‌های ساختمانی در حاشیه جاده کمربندی نوشهر، خاطر نشان کرد: باید افرادی که این زباله‌ها و نخاله‌ها را می‌ریزند شناسایی شوند و البته این مسیرها نیز پاک‌سازی شود و در این زمینه فرهنگ‌سازی مورد توجه قرار گیرد.

شادمان گفت: باید محلی برای دفن نخاله‌ها در نظر گرفت و این موضوع برای شهروندان نیز اطلاع‌رسانی شود تا نخاله‌های ساختمانی را در همان محلی که تعیین می‌شود تخلیه کنند.

وی بر لزوم گُل‌کاری و زیباسازی ورودی شهر از سوی شهرداری تأکید کرد و افزود: از زیبایی های طبیعی مانند جنگل و دریا باید به خوبی حفاظت كرد و از آلوده شدن آنها جلوگیری شود.

این مسئول تصریح کرد: حفاری‌های آب، برق، گاز در هفته دوم اسفند به اتمام برسد و پس از آن تا پایان نوروز از انجام هرگونه عملیات حفاری خودداری شود.

وی با اشاره به اینکه زباله‌های خانگی همه روزه در ایام نوروز باید از سوی شهرداری جمع‌‌آوری شود، یادآور شد: اداره صنعت، معدن و تجارت بر بازار نظارت جدی داشته باشد و با متخلفان و سودجویان در این حوزه برخورد قانونی شود.

شادمان بیان کرد: بانک‌ها در ایام نوروز به دلیل آنکه عابربانک‌ها مورد استفاده بیشتری قرار می‌گیرند، حتماً مدیران بانک‌ها هر روزسرکشی لازم را داشته باشند و موجودی کافی نیز در عابربانک‌ها باشد.

وی برضرورت دوگانه‌سوز شدن واحدهای خبازی تأکید كرد و گفت: تا یک‌ماه قبل 20 درصد نانوایی‌‌ها دوگانه‌سوز بودند اما اکنون به 85 درصد افزایش یافت و البته نانوایی‌ها در حوزه شهری به طور 100 درصد دوگانه‌سوز هستند که این جای خرسندی است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نوشهر نیز با بیان اینکه در ایام نوروز با حجم بسیار بالای مسافران نوروزی به نوشهر سفر می‌كنند، اظهار کرد: نوشهر یکی از شهرهایی است که در حوزه گردشگری بسیار مسافرپذیر و گردشگرپذیر است و همواره در حوزه توریسم بسیار مورد توجه است به طوری که در ایام نوروز امسال بیش از یک‌میلیون و 540 هزار نفر اقامت در شب در شهرستان نوشهر به ثبت رسید و این نشان از اهمیت فضای گردشگری این شهرستان دارد.

مهدی اسحاقی افزود: شهرداران و بخشداران باید زمینه‌هایی را فراهم کنند تا فرهنگ‌های بومی و محلی منطقه در قالب برنامه‌های فرهنگی گنجانده شده و به گردشگران و مسافران عرضه شود زیرا این موضوع تأثیر بسزایی در جذب گردشگران دارد.

وی از تشکیل 10 کمیته برای ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی شهرستان نوشهر خبر داد و گفت: تلاش این است تا فضایی شاد و مفرح برای گردشگران و مسافران نوروزی ایجاد شود و به همین منظور برگزاری برنامه استقبال از نوروز یکی از کارهایی است که انجام می‌شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نوشهر با بیان اینکه پاک‌سازی فضای شهری از سوی متولیان انجام شود، تصریح کرد: شعار جهانی امسال «گردشگری برای همه، همه برای گردشگری» است و بنابراین دستگاه‌های متولی شرایط لازم را برای مناسب‌سازی به منظور استفاده آسان و راحت‌تر معلولان آماده سازند.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان نوشهر نیز با اشاره به اینکه افزایش سهمیه آرد نانوایی‌های شهرستان نوشهر برای ایام نوروز در دستور کار قرار دارد، اظهار کرد: تعیین واحدهای خبازی کشیک نوروزی نیز در برنامه وجود دارد  و واحدهای صنفی باید کشیک آنها نیز باید مشخص شود.

حیدرعلی محجوب افزود: نظارت بر بازار و قیمت کالاها و مایحتاج ضروری مردم در هفته‌های منتهی به نوروز 96 تشدید می‌شود و در صورت مشاهده تخلف، نسبت به برخورد برابر مقررات اقدام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه نرخ واحدهای صنفی هم در صورتی که نیازمند به روزرسانی باشد، انجام می‌‌گیرد، گفت: سامانه 124 همواره آماده دریافت اخبار و گزارشات مردمی درباره هرگونه گران‌فروشی، کم‌فروشی و امثال آن است.

رئیس آموزش و پرورش نوشهر نیز از آمادگی مدارس این شهرستان برای اسکان فرهنگیان در ایام نوروز 96 خبر داد و افزود: تعداد 23 مدرسه و 167 کلاس درس برای اسکان فرهنگیان سراسر کشور در ایام نوروز 96 آماده پذیرش است.

نورالدین کوچ‌پیده خاطرنشان کرد: برای تجهیزات محل‌های اسکان فرهنگیان، از سال‌های گذشته اقدامات خوبی صورت گرفت به طوری که در سال گذشته یخچال‌ها  تأمین شد و 120 تخته فرش تهیه شد و امسال نیز تعداد 110 تخته پتو و بالشت خریداری شد.

وی تصریح کرد: در ایام تعطیلات نوروزی تا 6 هزار نفر شب اقامت ظرفیت پذیرش و اسکان فرهنگیان وجود دارد که در نوروز 95 تعداد پنج هزار نفر شب اقامت به ثبت رسید.

رئیس آموزش و پرورش نوشهر بیان کرد: امکانات اسکان نسبت به سال‌های گذشته خیلی بهتر شد ولی باز در خور شأن همکاران فرهنگی نیست و باید به مراتب بهتر شود.

وی اظهار کرد: مدرسه 15 خرداد نوشهر نیز برای انجام رزرو اینترنتی برای اسکان فرهنگیان در نظر گرفته شد اما سایر مدارس در همان محل اسکان، پذیرش را انجام می‌دهند.

کوچ‌پیده گفت: مدارس در سه گروه «الف»، «ب» و «ج» تقسیم‌بندی شدند و بسته به نوع امکانات، قیمت‌ها نیز متفاوت است .

به گزارش ایسنا، امید است با توجه به تدابیری كه اندیشیده شده است امكانات شهرستان در حد توان خود بتواند پاسخگوی نیاز گردشگران و مسافران باشد و همه آنها با خاطره‌ای خوش نوشهر را ترك كنند.

آخرین اخبار

سینا قربانی گفت:رسالتم با رویه این شورای شهر در تضاد است/عده ای فقط به فکر لابی هستند

موضوع اتصال متروی تهران به آمل به صورت جدی پیگیری می شود

شتاب مدیران برای شکایت از رسانه‌ها/جهاد دانشگاهی بی برنامه مدعی شد!

تکرار تلخ چه‌کنم چه‌کنم‌های باغداران در زمان فروش

اشرافی‌گری ارتجاع و حرکات ضدانقلابی است

عبدالله رضیان رئیس جدید مجمع نمایندگان مازندران شد

مرثیه ای برای مرگ تالاب‌های مازندران

تاکنون بیش از 17 میلیارد تومان برای مجتمع فرهنگی کردان ساری هزینه شد

طمع به نمایندگی مجلس در نشست های صنعتی یک مدیر

مهندس مخبری برترین انبوه ساز کشور شد

به مشکلات صنعتگران آملی توجه شود

مصدومیت 13هزار نفر بر اثر حوادث رانندگی در مازندران

۷۴۸ پروژه عمرانی طی چهار سال در آمل بهره برداری شد

مسئولیت پذیری در مدیریت جدی گرفته شود

تغییر کاربری زمین کشاورزی با مجوز دولتی!

آیا شورای شهر حقوق شهروندی را رعایت می کنند؟

پرواز سیمرغ فجر در آسمان فرهنگ و هنر مازندران

چرتکه در والیبال!

آقای مدیرکل اگر وقت شد "شکل شاه" را دریابید!

هشتگ به وزیر: ورزشگاه می خواهیم