واکنش دادگستری مازندران به بازداشت یک جانباز مدافع حرم

شنبه , 13 خرداد 1396پرنیت خبر
واکنش دادگستری مازندران به بازداشت یک جانباز مدافع حرم

کاسپین24/سخنگوی دادگستری کل استان مازندران، مطالب مطرح شده در خصوص تشکیل پرونده قضایی، دستگیری و بازداشت جانباز مدافع حرم در دادگستری محمودآباد را خلاف واقع برشمرد و گفت: در حال حاضر تحقیقات در این خصوص ادامه دارد.‌

به گزارش کاسپین24؛حجت الاسلام اسدالله جعفری با اشاره به انعکاس خبر بازداشت جانباز مدافع حرم در دادگستری محمودآباد، اظهار کرد: دستگاه قضایی در ساعات اولیه انتشار خبر به فوریت نسبت به بررسی موضوع از طریق حفاظت و اطلاعات اقدام کرده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مازندران با تاکید بر اینکه قطعاً مورد مذکور با رعایت انصاف و عدالت پیگیری می شود، افزود: در این خصوص، جانباز طی چند روز گذشته هیچ گونه مراجعه ای به مسئولین دستگاه قضایی در استان مازندران نداشته، هیچ گونه لایحه یا شکوائیه ای نیز به شکل مکتوب ارائه نکرده و حتی تا روز جمعه هیچ گونه ارتباط تلفنی نیز با مسئولین دادگستری استان مازندران برقرار نکرده است.

حجت الاسلام جعفری ادامه داد: مسئولین قضایی استان به محض اطلاع از خبر مذکور در فضای مجازی، بلافاصله با حضور در دادگستری شهرستان محمودآباد نسبت به بررسی موضوع اقدام کرده و بخشی از تحقیقات لازم که مربوط به اظهارات جانباز بوده با اعزام مامورین تحقیق به محل سکونت ایشان در حال اقدام است.

این مقام قضایی اظهار کرد: آنچه قابل توجه است اینکه اخباری متناقض و غیرواقعی در فضای مجازی و برخی خبرگزاری ها منتشر شده که موجب ملتهب کردن فضای آرام در شهرستان و نگرانی دلسوزان و علاقه مندان به نظام و ارزش های انقلاب اسلامی به ویژه مدافعان حرم و این جانباز سرافراز که سند افتخار، عزت و اقتدار ملی هستند، شده است.

حجت الاسلام جعفری تصریح کرد: لازم است همه کسانی که با انتشار مطالب غیرواقعی در این جهت تلاش می کنند توجه داشته باشند که نشر هرگونه مطالب خلاف واقع به عنوان نشر اکاذیب، افترا و تشویش اذهان عمومی از منظر قانون گذار قابل پیگیری و برخورد قانونی بوده و توصیه ما این است که تا حصول نتیجه بررسی های مراجع قانونی در این خصوص از انتشار اخبار خلاف واقع خودداری کنند.

وی ادامه داد: دستگاه قضایی در پاسداری و صیانت از اصول و ارزش های نظام و دفاع جانانه از آن به ویژه در خصوص مدافعان عزیز حرم و جانبازان سرافراز آن از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد و البته به کسانی که قصد سوء استفاده از این مساله را دارند نیز هشدار می دهد که برابر مقررات به وظیفه خود در این زمینه عمل خواهد کرد.

سخنگوی دادگستری کل استان مازندران همچنین یادآور شد: این جانباز به عنوان ارباب رجوع جهت اخذ گواهی عدم سوء پیشینه و نه به عنوان شاکی یا متهم، به دادگستری شهرستان محمودآباد مراجعه کرده بود و مطالب مطرح شده در خصوص تشکیل پرونده قضایی، دستگیری و بازداشت ایشان از جمله مطالب خلاف واقع است./ایسنا

آخرین اخبار

سینا قربانی گفت:رسالتم با رویه این شورای شهر در تضاد است/عده ای فقط به فکر لابی هستند

موضوع اتصال متروی تهران به آمل به صورت جدی پیگیری می شود

شتاب مدیران برای شکایت از رسانه‌ها/جهاد دانشگاهی بی برنامه مدعی شد!

تکرار تلخ چه‌کنم چه‌کنم‌های باغداران در زمان فروش

اشرافی‌گری ارتجاع و حرکات ضدانقلابی است

عبدالله رضیان رئیس جدید مجمع نمایندگان مازندران شد

مرثیه ای برای مرگ تالاب‌های مازندران

تاکنون بیش از 17 میلیارد تومان برای مجتمع فرهنگی کردان ساری هزینه شد

طمع به نمایندگی مجلس در نشست های صنعتی یک مدیر

مهندس مخبری برترین انبوه ساز کشور شد

به مشکلات صنعتگران آملی توجه شود

مصدومیت 13هزار نفر بر اثر حوادث رانندگی در مازندران

۷۴۸ پروژه عمرانی طی چهار سال در آمل بهره برداری شد

مسئولیت پذیری در مدیریت جدی گرفته شود

تغییر کاربری زمین کشاورزی با مجوز دولتی!

آیا شورای شهر حقوق شهروندی را رعایت می کنند؟

پرواز سیمرغ فجر در آسمان فرهنگ و هنر مازندران

چرتکه در والیبال!

آقای مدیرکل اگر وقت شد "شکل شاه" را دریابید!

هشتگ به وزیر: ورزشگاه می خواهیم