مدیربنادرودریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد خبرداد

خطوط مسافربری دریایی میان ایران و آذربایجان در دریای خزر راه اندازی می شود

سه شنبه , 20 تیر 1396پرنیت خبر
خطوط مسافربری دریایی میان ایران و آذربایجان در دریای خزر راه اندازی می شود

کاسپین24/مدیربنادرودریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد گفت: براساس توافق بنادر شمالی با کشور آذریایجان خطوط مسافربری دردریای خزر راه اندازی خواهد شد.‌

به گزارش کاسپین24؛علی خدمتگزار در نشست اصحاب رسانه دربندر امیرآباد گفت: در دولت تدبیر و امید میزان جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی در این گذرگاه در مقایسه با دولت گذشته 7 برابر رشد کرد.

وی افزود: تا قبل از دولت تدبیر و امید میزان جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی در بندر امیرآباد هزار و 500 میلیارد ریال بود که مبلغ این سرمایه گذاری در دولت یازدهم تا پایان سال 95 در حدود 11 هزار و 500 میلیارد ریال رسیده است.

مدیربنادرودریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد خاطرنشان کرد: در دولت تدبیر و امید بندرامیرآباد به عنوان مرکز ترانزیت گندم معرفی شد که  در حال حاضر ترانزیت گندم در استان های شمالی کشور به 250 هزار تن رسیده است.

خدمتگزار تصریح کرد: عمده سرمایه گذاری های بخش خصوصی در امیرآباد در کارخانه کاغذ، مفتول کلاف، مبل، نئوپان، کارخانه روغن کشی و سیلوی ذخیره گندم است.

وی با اشاره به این امر که براساس توافق بنادر شمالی با کشور آذریایجان خطوط مسافربری دردریای خزر راه اندازی خواهد شد، گفت: خطوط مسافربری ابتدا در انزلی گیلان در حاشیه خزر راه اندازی و به صورت تور داخلی این مسافرپذیری در سایر بنادر حاشیه خزر انجام می شود.

خدمتگزار یادآورشد: شناور مورد نیاز برای حمل مسافر از سوی آذربایجان خریداری و کار حمل مسافر در دریای خزر از سوی این کشور انجام می شود.

مدیربنادرودریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد افزود: با اجرای این خطوط باید ایستگاه مجهز و گمرک برای پذیرش مسافر نیز اجرایی شود و بندرامیرآباد آمادگی لازم برای پذیرش مسافر را داشته و امکاناتش را فراهم می کند.

مدیربنادرودریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد گفت: بندرامیرآباد از لحاظ برخورداری از تجهیزات مدرن تنها بندر نسل سوم درکشور است.سازمان بنادر برای استقرار منطقه آزاد در اراضی بندرامیرآباد شرایطی را به مناطق آزاد پیشنهاد کرده تا بتواند در این نقطه از استان فعالیت کند.

وی افزود: مشارکت در تامین هزینه های زیرساختی از شروط اصلی برای استقرار احتمالی منطقه آزاد در این بندربوده زیرا بندر امیرآباد تجهیزات زیادی را با هزینه های داخلی در این منطقه مستقر کرده که منطقه آزاد برای مستقر شدن در این حوزه باید بخشی از هزینه ها را تامین کند.

مدیربنادرودریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد خاطرنشان کرد: بندرامیرآباد از لحاظ برخورداری تجهیزات مدرن تنها بندر نسل سوم در کشور بوده که می تواند بهترین نقطه برای قرارگیری منطقه آزاد باشد.

خدمتگزار در ادامه با اشاره به این نکته که تجهیزات مورد نیاز برای پاکسازی آلودگی احتمالی دریای خزر در بندرامیر آباد فراهم است، گفت: این گذرگاه اقتصادی سالانه برای پاکسازی آلودگی دریای خزر حدود 10 میلیارد ریال هزینه می کند.

وی یادآورشد: اسکله رورو این بندر که ازحدود یک دهه صرفا برروی کاغذ به تصویب رسیده در نیمه اول سال جاری به بهره برداری می رسد.

مدیربنادرودریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد افزود: برای تکمیل اسکله رورو و تجهیزات مورد نیاز آن بالغ بر 500 میلیارد ریال اعتبار هزینه پیش بینی شده است، با راه اندازی این تجهیزات کار تخلیه بار با حجم زیاد از کشتی به راه آهن سرعت می گیرد.

وی در خصوص تاثیر برجام براین منطقه گفت:  از مهمترین دستاوردهای پسابرجام ،بازگشایی ال سی برای خرید تجهیزات با بانک های خارجی از جمله روسیه بوده و این بندرپس از برجام توانست تجهیزات خود را از جمله برای ساخت اسکله رورو تامین کند./ایسنا

آخرین اخبار

سینا قربانی گفت:رسالتم با رویه این شورای شهر در تضاد است/عده ای فقط به فکر لابی هستند

موضوع اتصال متروی تهران به آمل به صورت جدی پیگیری می شود

شتاب مدیران برای شکایت از رسانه‌ها/جهاد دانشگاهی بی برنامه مدعی شد!

تکرار تلخ چه‌کنم چه‌کنم‌های باغداران در زمان فروش

اشرافی‌گری ارتجاع و حرکات ضدانقلابی است

عبدالله رضیان رئیس جدید مجمع نمایندگان مازندران شد

مرثیه ای برای مرگ تالاب‌های مازندران

تاکنون بیش از 17 میلیارد تومان برای مجتمع فرهنگی کردان ساری هزینه شد

طمع به نمایندگی مجلس در نشست های صنعتی یک مدیر

مهندس مخبری برترین انبوه ساز کشور شد

به مشکلات صنعتگران آملی توجه شود

مصدومیت 13هزار نفر بر اثر حوادث رانندگی در مازندران

۷۴۸ پروژه عمرانی طی چهار سال در آمل بهره برداری شد

مسئولیت پذیری در مدیریت جدی گرفته شود

تغییر کاربری زمین کشاورزی با مجوز دولتی!

آیا شورای شهر حقوق شهروندی را رعایت می کنند؟

پرواز سیمرغ فجر در آسمان فرهنگ و هنر مازندران

چرتکه در والیبال!

آقای مدیرکل اگر وقت شد "شکل شاه" را دریابید!

هشتگ به وزیر: ورزشگاه می خواهیم